İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

web üzerinden yönetilebilen kameralar ?

Mxcoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar final için bir proje çalışması var.bunun içinde web sayfasından sağa-sola yukarı aşağı hareket ettirilerek izlenebilen kamera örneği lazım.tek yapmam gereken bulacağım o örnek sayfayı siteme entegre etmek.böyle bir örnek bulamadım.üniversitelerin bazı sitelerinde var deniliyor hala göremedim.çok eskiden bir datacenterın kamerasında görmüştüm bu uygulamayı fakat ondan sonra hiç görmedim.yardımcı olacak arkadaşlara sonsuz tşkler :)

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
uzaktan kumanda edilen kameraların detaylarını bende merak ediyorum..
flash ile onları kontrol edebilecekmiyim diye merak ediyorum

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
daha önce php ile com1 ve com2 çıkışları ile bağlanmış aletleri kontrol edebilmeyi anlatan bir döküman bulmuştum fakat şimdi malesef bulamadım.

türkçe bir dökümandı, sanıyorm sorularının çoğuna cevap alırsın. bi araştır derim php programlama ile alakalı sitelerde.

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Programınız var modeminize gerekli ip yönlendirmesi ve port ayarlarını yaparsınız. Ttnetten sabit ip alırsını o adrese girince sizin yönlendirdiğiniz local ipsine yönlenirsiniz şifre ve pass girince online olarak localde çalışan kamerelarınızı web üzerinde izlersiniz. Çok gelişmiş bir yerin güvenlik sistemini kurmuştum. 24 saat kayıt yapan ve web üzerinden izlenebilen 64 cameralı bir sistemdi.Bilgilerinize merak edenler için.

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tabikide bir çok büyük şirket bunları kullanıyor güvenlik gerekçesiyle ip adresi veremiyeceğim sadece şunu söyleyebilirim. Büyük firmaların patronları dünyanın heryerinden bu ip adresine bağlanıyor web kameralarından şirketin içinde üretimde neler olup bitiyorsa bunları görebiliyor. Şöyle düşün biribizi gözetliyor evinde nası internet üzeirnden canlı yayın yapılıyordu ise buda onunla aynı sistem.

Kullanılan program lisanslıdır.4000$ gibi bir ücreti vardır. Kamera sayısı artıkça program ücretide artıyor. Ayrıca bu yayınları yapabilmen için serverların olması lazım banwich deden bişe dayandıramazsın yoksa bu yüzden heryerde bu sistemleri görmek veya kullanmak mümkün olmuyor.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
tabikide bir çok büyük şirket bunları kullanıyor güvenlik gerekçesiyle ip adresi veremiyeceğim sadece şunu söyleyebilirim. Büyük firmaların patronları dünyanın heryerinden bu ip adresine bağlanıyor web kameralarından şirketin içinde üretimde neler olup bitiyorsa bunları görebiliyor. Şöyle düşün biribizi gözetliyor evinde nası internet üzeirnden canlı yayın yapılıyordu ise buda onunla aynı sistem.

Kullanılan program lisanslıdır.4000$ gibi bir ücreti vardır. Kamera sayısı artıkça program ücretide artıyor. Ayrıca bu yayınları yapabilmen için serverların olması lazım banwich deden bişe dayandıramazsın yoksa bu yüzden heryerde bu sistemleri görmek veya kullanmak mümkün olmuyor.

ya sen gerçekten bu işi yaptığına eminmisin...açıkçası ben ikna olmadım :)
Yahu artık kreşler bile netten çocuklarını seyrettiyolar millete sen 30/fps ile yayın yapmayacaksın ki 10 hatta 5 ile yayın yapacaksın. Gerçi sen biliyon bunuda ben yine söyliyim dedim...
Saniyede 5 kare foto...Bir kare 5.5 kb = 27.5kb/sn. Buna biz 55kb/sn. diyelim 2 katı olsun geniş geniş...
55kb x 60sn. = 3300kb/dk.
3300kb/dk. x 60dk. = 198mb/saat
198mb x 24 = 4.752.000 mb /gün
4.752.000mb/gün x 30 = 14.256.000gb/Ay
Ki...
Bu dediğim manyak gibi karşısına geçip bruce lee seyreder gibi bakarsan oluyo...

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya sen gerçekten bu işi yaptığına eminmisin...açıkçası ben ikna olmadım :)
Yahu artık kreşler bile netten çocuklarını seyrettiyolar millete sen 30/fps ile yayın yapmayacaksın ki 10 hatta 5 ile yayın yapacaksın. Gerçi sen biliyon bunuda ben yine söyliyim dedim...
Saniyede 5 kare foto...Bir kare 5.5 kb = 27.5kb/sn. Buna biz 55kb/sn. diyelim 2 katı olsun geniş geniş...
55kb x 60sn. = 3300kb/dk.
3300kb/dk. x 60dk. = 198mb/saat
198mb x 24 = 4.752.000 mb /gün
4.752.000mb/gün x 30 = 14.256.000gb/Ay
Ki...
Bu dediğim manyak gibi karşısına geçip bruce lee seyreder gibi bakarsan oluyo...

Dostum ben kendi yaptığım sistemi anlattım 64 tane cam 1 server 4 storehdd (400gb'lık herbiri) 24 saat yayın yapan ve kayıt alan bir sistem. Sende kendine göre anlatmışsın ee heralde o zamn yuh be olur anlattıklarımız farklı:D

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar sonuç itibariyle nerde sonuca vardık :p bu projeyi yarına kadar hazırlamam lazım ve yardımlarınızı bekliyorum.Tek istenilen şey sayfaya herhangi bir kamerayı koymak ve bu kamera yönetilebilir olmalı yani sağa sola yukarı aşağı hareket ettirilebilmeli

Ya bunları yapabilmek için senin programa donanıma ihtiyacın var olmadan ne yapmayı düşünüyorsun motorlu dönen kameran olmalı onun programı web uyumu desteklemi nası olacak bunları bz yapmıcaz ya....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5