İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webmasterleri sömürmenin dayanılmaz hafifliği

N

nomak78

Misafir
bunu yazmayacaktım ama 1000 pop-up açan webmastera 1.5 ytl veriyorum diyen adamın yazısını görünce dayanamadım.

http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=18501

sadece bir tek örnek vereceğim:

Adwords tık başına 0,03 ytl minimum ödeme alıyor kelime başına. resmi minimum rakam 0,01 ama ben hiç 0,01 fiyatında bir kelime görmedim. herneyse kısaca tıklama başına yani "tekil hit" başına reklam veren 0,03 ytl ödemek zorunda adwordse.

bu durumda 1000 tekil hitin adwords teki "en az" fiyatı: 30 ytl
ki gerçek bir hedef kitleye yönelmek isterseniz bu en az 100 ytl

adwords pahalı olabilir ama bu kadar da uçurum olur mu? bu kadarda sömürücülük olur mu? ayıp değil mi? insan elini bir cümle sarfederken biraz vicdanına koymaz mı?

M

messmedia

Misafir
evet bu örneklere adsens'i sömürenlerde eklenebilir, mesela forum konularına girişi gibi gösterip adsense reklamları koyanlar..

B

By-e

Misafir
Evet.. fiyat gerçekten ucuz fakat, pop-up siteleri daha az fiyat verip on binlerce hitinizide saymıyor. Bunuda göz önüne alın bence.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben öyle bir kalitesiz hitli popup açarım ki adam zarara girer görür sömürmeyi:D

T

Turkeywebnet

Misafir
1.Uyuz bey yazacagina yap böyle adamlara biraz ders vermeli.
2.Newturk u 4 senedir biliyorum yapmadigi ückagit kalmadi konusturmasin simdi beni.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5