İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wordpress hakkında

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir kaç sorum olacak gerçi forumdan echo sağolsun bir yerde cevap verdi tam olarak anlamadım wordpress i ilk defa kullanacağım için;cevap yazacaklara teşekkürler

word press i kurduk bu script için sitemap yapmaya gerek varmı?yoksa kendi içinde var mı?
Adsense kodlarını nasıl yerleştirebiliriz?
bir türlü yazılara resim ekleyemedim.nasıl olacak?
www.serhat.gen.tr de gördün çok okunanlar kısmı istatistik kısmı falan var bunları nasıl yapabilirim.

herkese çok teşekkürler

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
echo' Alıntı:
http://mightyhitter.com/wp-content/uploads/2006/08/mightyadsense311.zip

bak bunu indir. ftp de wp-content plugins kısmına at. sonra admin panelinden plugins kısmından aktif et. ardından gene admin panelinde optinons kısmında bu pluginin ayarları var. oraya kodunu yapıstır. show adsense code secenğini işaretle. sayıyı 1 yap tamamdır

teşekkürler şuan wordpressde sorunyaşıyorum kurar kurmaz denicem

+rep

+rep dedim ama rep veremedim yanasıl veriyoruz?:)

E

echo

Misafir
bak şimdi (sağda) giriş tarihi mesaj sayısı vs. olan yerin az üstünde terazi var ona tıklıyorsun onaylıyorum diyosun bi kaç bişeyler yazıyorsun al bana rep :D

sakın aşadakine tıklama ekmeğimle oynama :)

Arkadash

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
echo bendende sana rep :) teşekürler bende ariyordum böyle birşey. + Rep verdim :)

S

Sitebul

Misafir
Adsense için http://www.acmetech.com/blog/adsense-deluxe/ bunu

Sitemap için http://www.arnebrachhold.de/2005/06/05/google-sitemaps-generator-v2-final bunu kullanabilirsiniz.

2 eklentinide kurulum sekli bildiginiz gibi ; ftp den yukleyip eklentiler aktif duruma getiriyorsunuz.

Seçenekler kısmında 2 eklenti içinde birer sekme olusacak bu sekmelerden gerekli duzenlemeleri yapıp , gerek adsense gerek sitemap ı olusturabilirsiniz.

Takıldıgınız yerlerde yardımcı olmaya calısırım..

E

echo

Misafir
bu deluxeyi çözemedim ama bu mighty nin son versiyonu cidden çok güzel önceden dandirik bişeydi şimdi çok gelişmiş sadece adsense değil başka reklamalarıda koyuyor siteye

S

Sitebul

Misafir
Adsense deluxe de sadece google değil yahoo , gittigidiyor yada kendi bannerlarınızı bile kolyca ekliyebilrsiniz.

mighty hakkında bilgi sahibi değilim hiç kullanamadım ama bu aksam denemek için kuracagım :p

D

Dot Net

Misafir
arkadaşlar bende wordpress te üyelik sorunu yaşıyorum. yenı kayıt olan uyelere şifrenin yazdıgı mail gitmiyor. bunun için gerekli ayarı nerden yapabilirim? meselabenım hostta persist falan var. bunu secebilecegim yer neresı? bı turlu bulamadım saatlerdır arıyorum

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya konuyu değiştiriyorum ama wordpress te kurulumda bir sürü hatayla karşılaşıyorum
mesela

Fatal error: Call to undefined function: wp() in /home/kariyer/public_html/wp-blog-header.php on line 14

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya biri şu wordpress i kurmama yardım edebilir mi?bir türlü kuramadım hep hata ya!

D

Dot Net

Misafir
arkadaşlar wordpress mail bileşeni olarak hangı komponenti kullanıyor? çok acil lazım da

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
D

Dot Net

Misafir
kardeş ben bunu kurdum ama uyelık aktıvasyon maılı gıtmıyo. sunucum desteklıyormu onun ıcın sordum hangı mail bileşenını kullanıyo dıye.

saol yardımın için.

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi kendimde denedim normalde kayıt olmayı kapatmıştım açıp deneme yaptım hiçbir ayar felanda yapmadan.Üye oldum anında mail geldi ve normal yere geliyor.Sende hiçbir yere mi gelmiyor.

D

Dot Net

Misafir
evt hıcbıryere gelmıyor mail. sunucuma sordum, o da bana doğal olarak mail bileşenını sordu. bende onu arıyorum şimdi :)

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dot Net' Alıntı:
arkadaşlar wordpress mail bileşeni olarak hangı komponenti kullanıyor? çok acil lazım da

Mail ayarları olarak smpt(pop3) bir mail sunucusu gereklidir;
yani mail.sunucunuz.com gibi.

Ayarlama yeri olarak;
Tercihler->Yazma->E-Posta ile yazma.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5