İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress Kuramıyorum Internal Hatası

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu hatayı alıyorum yeni bir subdomain açtım wordpress kurucam ama olmuyor daha dosyaları attım hiçbir işlem gerçekleşmiyor standart hata yardımlarınızı esirgemeyin Dostlarım :) İşte Meşhur Hata;

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [email protected] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Forumda Baktım bu konulara ama etkili bir çözüm bulamadım..

Onurss

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu hatanın bir çok nedeni var ;
*Dizin ve içerisindeki dosyaların ownerlarından kaynaklanabilir.
*Dizin ve içerisindeki dosyaların chmodlarından kaynaklanabilir.
*Mod_security gibi güvenlik yazılımları tarafından script engelleniyor olabilir.

error_log dosyası içerisine bakın ilk önce.

Root yetkiniz varsa mod_security türü güvenlik yazılımlarının loglarını incelemenizi öneririm.

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dediklerinden sadece chmod olabilir onuda kaç yapmalıyım varsa link verebilirmisin?

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kullandıgın BROWSER firefox olursa bu hatanın satırı ve hakkında kısa bilgiyi görebilirsin. Firefox ta dene mümkünse hata olan satırı buraya yaz. Daha kolay yardım alabilirsin. Ama muhtemelen veritabanı bağlantısında yanlışın vardır ne de olsa WORDPRESS 1-2 tıkla kurulan bi sistem ve kurulumda pek fazla arıza çıkardığı görülmez...

Onurss

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
dediklerinden sadece chmod olabilir onuda kaç yapmalıyım varsa link verebilirmisin?

Normal olarak php dosyalar 644, klasörler 755 olması lazım.

Ama diğerleri, özellikle mod_security önemli bir etken internal server error hatalarında.Hosting firmana bildirirsen ilgileneceklerdir.

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet hosting firmana bildir. hata kodunu ve ne yaparken karşılaştığını söyle banada oluyordu ve genelde .htaccses dosyamda hata olduğunu söylüyorlardı ki ellememe rağmen :)

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hosting firmama 2 adet ticket attım hala cvp yok :( Kaç günler geçti,kurmak istiyorum şu wp'yi artık :'(

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zaten içinde .htaccess dosyası çıkmadı bende kendim boş uploadlaım yine olmuyor..

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
herkes hatalardan bahsetti ama sunucu ozelliklerinden kise bahsetmedi sunucun windows mu linux mu ? eğer windows ise ftpden chmod veremessin okuma yazma izni isteyen dosyalara panelden verebilirsin ancak okuma yazma izinlerini, ayrıca sunucun windows ise .htaccess dosyanda calışmaz

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Linux hocam, bu arada o kadar cahil değilim :)
Ana dizinde var .htaccess ama onu silip boş yollayamam vbseo ile ilgili veriler var içinde :(

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.htaccess yedeğini alın. Sonra .htaccess 'nın içindekileri bir silin bakalım olacak mı.
Yedeği geri yüklersiniz sadece bir deneyin.

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet ondan yapıyormuş , kurduktan sonra .htaccess'i eskiye çevirsem olurmu acaba yoksa bi kod eklesek olurmu htaccess'e? Teşekkür Ettim..

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gönül ister başka türlü teşekkür edeyim ama,rep ve teşekkür'e boyun eğiyoruz..
Yardımcı olan Tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5