İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wordpress sadece ilk mesaja reklam kodları

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
Yazı döngüsü yüzünden başlıgından altına eklediğiniz zaman diğer başlıkların altındada çıkıyor siz sadece ilk yazıda görünmesini istiyorsanız işte php kodları...

PHP:
<?php $postcount++; if($postcount==1){?> 
<div>
Reklam Kodları
</div>
<?php } ?>

son_nefes63

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu eklenti sayesinde adsense reklamlarını kolay ve zahmetsizce sitenizin belirli yerlerine yerleştirebiliyorsunuz.

Yapmanız gereken eklentiyi sitenizin eklenti klasörüne atmak ve sonra admin panelinden aktif hale getirmek.Eklenti Tercihler bölümünde sizi bekliyor olucak.Türkçe Olduğundan anlaması kolay... indirmek için tıkla

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Yazı döngüsü yüzünden başlıgından altına eklediğiniz zaman diğer başlıkların altındada çıkıyor siz sadece ilk yazıda görünmesini istiyorsanız işte php kodları...

PHP:
<div>
Reklam Kodları
</div>
<?php } ?>

Şöylede yapabilirsiniz;
1- Reklam kodlarını test.txt dosyasına yerleştirin,
2- Şimdide bu kodu yazı döngüsü içerisine yerleştirin
Kod:
<? include_once("test.txt"); ?>

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Şöylede yapabilirsiniz;
1- Reklam kodlarını test.txt dosyasına yerleştirin,
2- Şimdide bu kodu yazı döngüsü içerisine yerleştirin
Kod:
<? include_once("test.txt"); ?>

Bu aynı sonucu vermezmi loi? :p Arkadaşın demek istediği wordpress' de ana sayfa yada kategori yada arşiv listelemesinde 10 post çıkmasını istiyorsa kişi, atıyorum başlık arkasına koyduğu reklam 10 kez çıkacaktır doğal olarak, senin verdiğini yaparsa birşey değişmezki.
Ama bana kalırsa ne kadar az veri tabanı ve cpu kullanımı o kadar iyi, dolayısıyla temadan ayarlamak en iyisi bu tarz şeyleri...

Kod:
....
...... tema header vs. bölümleri
< reklam kodu >
<?php if (have_posts()) : ?>
<?php while (have_posts()) : the_post(); ?>
<h2><a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark" title="<?php the_title(); ?>"><?php the_title(); ?></a></h2>
<?php the_content('oku babam oku »'); ?>
<?php endif; ?>
.....
...... tema footer yorum bölümü vs.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
İkiside aynı işi yapıyor, biri diski diğeri ise cpu'u daha fazla kullanıyor.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Pardon sen kırmızı bölümler için söylemişsin sanırım? Ben direkt olarak sandım :p

<div>
Reklam Kodları
</div>

<?php } ?>

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
hayır kırmızı bölümler için yazmadım, tamamı için yazdım, denersen ne demek istediğimi farkedeceksin. peep in yazdığı her konu için postcount değerine 1 artırıyor ve diyorki, postcount değeri 1 olduğunda reklam kodunu göster.

Benim yazdığımda ise, her konu altında include_once fonksiyonunu çağır. her ne kadar include_one fonksiyonunu defalarca kez çağırmış olsada, fonksiyonun görevi nedeniyle sadece reklam kodu diskdeki dosyadan 1 kere okur ve gösterir.

Aynı iş ama farklı method ve daha az karmaşık..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5