xDSL'de Çoklu IP Adresi Kullanmak

ugureren

Onaylı Üye
Katılım
22 Ara 2015
Mesajlar
33
Yaş
31
Konum
Tekirdağ
Hepimiz düşünmüşüzdür, datacenter'lara para vermesekte evimizdeki internet bağlantısını kullanarak bir kasa kursak ve sitemizi oradan yayınlasak diye, işte onun çözümü;

Bilindiği üzere bireysel – kurumsal Adsl, Vdsl ve Fiber internet tarifelerinde sabit IP adresi kullanmak mümkünken çoklu IP adresi kullanmak mümkün olmuyor.

Aynı devre üzerinde birden fazla IP adresini aynı anda kullanmak için G.SHDSL İnternet devresine sahip olmanız gerekiyor. Fakat maalesef G.SHDSL‘de de en fazla 2048Kbps hıza ulaşabiliyorsunuz ve günümüzde bu değerler pekte bir anlam ifade etmiyor ve fiyatları da çok yüksek.

Aynı devre üzerinden hem ofisteki internet ihtiyacımızı hemde sunucularımızın ihtiyacını karşılamamız mümkün olmuyor.

Bu tür ihtiyaçlarımızı karşılamak için 2 farklı yöntemimiz var.

Tamamını oku: http://www.ugureren.com/xdslde-coklu-ip-adresi-kullanmak/
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst