İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yabancı içerikli site tutundurma

F

fx123

Misafir
Yabancı içerikli site hazırladık diyelim. En zor işlem ise siteyi tutundurmak. Belli ziyaretçi kitlesine ulaşmak zor oluyor.

Siteyi tutundurmak için nasıl bir yol izlemeli?

1- Nerelere reklam vermeli (yazılım ile ilgili)?
2- Nerelere kayıt olmalı?

Çünkü sadece google indeksleme ile ziyaretçi gelmiyor. İçerik hazır ama ziyaretçi çekmek lazım.

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gelen ziyaretçinin tekrar gelmesi için neler yapabilirimin cevabını verirsen bu işi başarırsın.Ziyaretçi çekmek içinse öncelikle siteni iyi optimize etmelisin.Ayrıca, ilk etapta pay per clickleri de kulanabilirsin.

F

fx123

Misafir
Daha pratik düşüncesi olan varmı?
yurtdışında ekonomik olarak hangi sitelere reklam verilebilir?

M

mavidusler

Misafir
Aslında pay per search arama motorlarının hepsi ekonomik.
Adbrite, Google Adsense, AdEngage, Updated, Seek99 ilk aklıma gelenler. Zaten tıklanmadıkça hesabından para düşmediği için gayet de mantıklı bir yöntem bu.

F

fx123

Misafir
Google'a reklam veriyorum ama örneğin şu anda 180 tıklamaya 15 milyon almış. Ama reklamı bırakınca geri dönüşler azalıyor. Ayrıca gelenlerin reklamlara tıklama oranları düşük. Yani verdiğin reklam parası daha fazla oluyor.

F

fx123

Misafir
Benim dediğim normal sitelere 468*60 gibi reklam vermek.
Ancak yurtdışında hangi siteye reklam vermeli?

M

mavidusler

Misafir
468*60 reklam vermek kesinlikle sanıldığı kadar avantajlı bir şey değil. Sadece marka bilinirliğine yönelik reklam vermek istiyorsan elbette işine yarayabilir ama tıklanma oranları açısından txt reklamlar daha çok işe yarar

M

mfk_1868

Misafir
baygame.com var benim site reklam alıyorum
gunluk 600-700 hiti var pr4 alexa ~112000

homepage banner 25$/ay
skyscrape 30$/ay
textlink 10$/ay butun site

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi