İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yan uygulamaların reklamlarından sıkıldıysanız gizleyin gitsin

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Kodu geçenlerde bi iş için ararken buldum. Belki işinize yarar. Mesela sitenize sayaç eklediniz ama sayacın altında reklam görünüyor ve sitenizd bunu ziyaretçilere göstertmemek istiyorsunuz.

Tek yapacağınız:

<div style='visibility:hidden;'>GİZLENECEK YAZI-KOD</div>

• Like
Reactions: Loi

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Öncelikle teşekkürler.

Ben belki konuyla alakası pek yok ama bir soru sormak istiyorum:
Sayaçturka kodunu ekledim ancak kodun altında "Tanıtım linki eklenmemiş ya da eksik kod" yazıyor. Halbuki kodu tamamen doğru eklediğime eminim. E-mail yolladım sayaçturka yönetimine ancak cevap vermediler. Bu konuda bir bilgin var mı?

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Öncelikle teşekkürler.

Ben belki konuyla alakası pek yok ama bir soru sormak istiyorum:
Sayaçturka kodunu ekledim ancak kodun altında "Tanıtım linki eklenmemiş ya da eksik kod" yazıyor. Halbuki kodu tamamen doğru eklediğime eminim. E-mail yolladım sayaçturka yönetimine ancak cevap vermediler. Bu konuda bir bilgin var mı?

Bu uyarı koddaki reklam linkini sistem okuyamadığı zaman çıkıyor. Eğer alabilirsen siten için tekrar kod alıp dene. Onun dışında sayaçturka ile iletişime geçebilirsin. İletişim bölümünden yazarsan geç cevap verebilirler reklam ver bölümünden yazarsan daha hızlı dönebilirler :D

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
visibility:hidden sadece görünümü engeller, ancak html üzerinde hala yer kaplar.

Bunun yerine display:none; kullanırsanız daha doğru bir kullanım olur. Bu şekilde sayacınız çalışır ve html üzerinde de zerre yer kaplamaz.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
visibility:hidden sadece görünümü engeller, ancak html üzerinde hala yer kaplar.

Bunun yerine display:none; kullanırsanız daha doğru bir kullanım olur. Bu şekilde sayacınız çalışır ve html üzerinde de zerre yer kaplamaz.

O şekilde hiç denemedim. Ama buda güzel yöntem ;)

Düzenleme: Kodu denedikten sonra blogumdaki sayfa numaralandırma özelliği iede yarı görünür oldu firefoxtada hiç görünmüyor. Düzeltemiyorum.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
XHTML yapınızda bir problem olduğunun göstergesi gibi görünüyor bu. Eğer imzanızdaki siteden bahsediyorsanız;

http://validator.w3.org/check?uri=h...(detect+automatically)&doctype=Inline&group=0

Valla bişey yapmadım niye bozuldu anlamadım. Kendi verdiğim kodu kullanıyordum zaten sonra senin dediğin kodu denedim ve dediğim hata meydana geldi. Cssde görünürlüklere baktım yanlış bişey gözükmüyor. Anlamadım sorunu. Elimde temanın 3 gün önceki yedeği vardı onuda geri yükledim sorun çözülmedi.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Sitenizi biraz inceledim. Firefox siteyi yorumlayamazken IE yorumlayabiliyor. Firefox bozuk DOM'a IE'den daha fazla önem verdiği için bu problem ortaya çıkıyor.

Temayı editleme şansın var ise;

<div class="blog-pager" id="blog-pager">

diye bir div göreceksin. Bu div kapanana kadar tüm içeriği "main" id'li div'in dışına çıkartırsan problem düzelecektir.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Sitenizi biraz inceledim. Firefox siteyi yorumlayamazken IE yorumlayabiliyor. Firefox bozuk DOM'a IE'den daha fazla önem verdiği için bu problem ortaya çıkıyor.

Temayı editleme şansın var ise;

diye bir div göreceksin. Bu div kapanana kadar tüm içeriği "main" id'li div'in dışına çıkartırsan problem düzelecektir.

Dediğin kod şu heralde: <div class='blog-pager' id='blog-pager'>

Kodu buldum ancak dediğin işlemi nasıl yapıcam onu bilmiyorum.

Sen düzeltim bana gönderebilirsen memnun olurum:
Kod çift tırnakta çıkmıyor tek tırnakla <div class='blog-pager' id='blog-pager'> şeklinde aratınca çıkıyor.
http://www.box.net/shared/a3039jztkq

CSS de bir sorun olmuş olabilirmi?

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Maalesef işe yaramadı. Durup dururken bu sorun nasıl oluştu onuda çözemedim bi türlü. İE de görünüyor ama tam olarak görünmüyor. Sanki bi eksiklik varmış gibi görünüyor ama firefoxta ve diğer tarayıcılarda o kadar bile görünmüyor.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Yardım edebilecek yokmu? Çokşey denedim ama çözemedim. Yeni blog açıp orada sayfa numaralandırma yapıyorum sorunsuz çalışıyor ama o yeni bloga bu blogun temasını yükleyip sayfa numaralandırma yapınca gözükmüyor. Farklı temalarda denedim yine çözülmedi.

Sorunu çözene 1 aylık 2 adet 125x125 reklam alanı vericem..

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Tema dosyanı buraya koysana gökhan bakalım

Konuda paylaşmıştım:
Çok alakasız ve çok mantıksız bir sorun. Anca bana denk gelir zaten :( İEde görünme sorununu aştım ama diğer tarayıcılarda görünmüyor. CSSde biraz baktım oralardada engelleme göremedim olsada İE nasıl görecek zaten.

Temanın linki: http://www.box.net/shared/a3039jztkq

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi