İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yardım derneği

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kullanılmış ve artık işe yaramayan kenara köşeye sıkıştırılmış bi ton eşyayı ayırdım. bizim artık ihtiyacımız olmayan ya da hoşumuza gitmeyen şeyleri gerçekten ihtiyacı olanlar memnuniyetle kullanabilir diyerek dernek aramaya başladım.

ihtiyacı olanlara dağıtılıcağna %100 emin olmadığım bi yere vermek istemiyorum. öyle yerler de bi elin parmaklarını geçmiyo. fakat şöyle bi sorun var. bu tür yerler de kullanılmış eşya almıyo. bunu zaten anlamıyorum çok ilginç bişey. ben iki kere giymişim tişörtü artık küçük geliyo ya da büyük geliyo ya da bi şekilde sıkıldım. yırtık değil pırtık değil bişey değil. hayır kullanılmamışı alıp napıyolar acaba? neyse konumuza dönelim. bu eşyaları vermek istiyorum ben özellikle doğuya giderse daha iyi olur gibime geliyo. fakat ara ara bi doğru düzgün yer bulamadım.

denizfeneri desen efendim hiç kullanılmamış eşya alıyomuş onlar da, kadın koordinasyon derneği ile konuştum onlar herşeyi alıyomuş ama onlara da ulaşmak mümkün değil. sadece bi kere konuşabildim sonra telefona kimse çıkmaz oldu.

bildiğiniz duyduğunuz güvenilir böyle kullanılmış eşyalar alan dernek veya vakıf yardım kuruluşu vs varsa yazar mısınız?

eşyalarda neler var? küpeden yatağa ojeden kitaba kadar pek çok şey var.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
düşüncen çok güzel apla tebrik ederim bende günün birinde aynı sorunla karşılaşmıştım...

elimde bulunan ve bana artık faydası olmayan ama değerlendirildiğinde fayda sağlıcak kitaplarımı güzelcene bir koli yapıp balıkesirin bir köyünün okulunun kitaplığına gönderdim...

daha sonra kılık kıyafet konusundada diyarbakır bismilde bir köy okulunun müdürüne ulaştım ve üzerine birazda kırtasiye malzemesi alarak kargoyla gönderdim...

balıkesirden teşekkür telefonu gelmiş eve, zaten bismildeki öğretmenle genelde telefonla konuşuyoruz, yeni bi okul yaptırmakla uraşıyorlardı en son ihtiyaçlarının çok olucağını sölüyolardı...

dilersen sana verim numarasını eğer orda işine yarıcak insanlar varsa onlara ulaştırır...

ordan ulaştığım küçük bi kardeşimde var elimden geldiğince onada böle zaman zaman kullanmalık kırtasiye kitap türü şeler gönderiyorum... ve son görüşmemizde tek bir oda'da ailesi yani 12 kişi kalıyorlarmış :(

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KİTAP BEKLEYEN OKULLARIMIZ
Suvarlı Beldesi /Besni/ ADIYAMAN

Öğr.Ramazan SERTPOLAT
Suvarlı Merkez İ.O
Okul TEL : 0416 366 3035
Cep Tel: 05368196568

İskilip / ÇORUM

Erenler Cumhuriyet Pansiyonlu İÖO

Dr. Sadık Ahmet Cad.

Öğr.Ahmet Bilen

00 90 364 511 29 80

00 90 533 544 21 79

VAN / Bardakçı Köyü

Okul Müdürü:

Ferhat Aytürk

0505.723 91 31

Ergani /DİYARBAKIR

Nadir Bingöl

ERGANİ BELEDİYE SARAYI
TLF:04126115021/ DAHİLİ:140

Turhal - TOKAT
Üçyol Köyü İÖO

Ok.Md.Şahin ÖZEL

05054024470
okul:03562851068
sahin42968@mynet

Turhal - TOKAT

Şatroba İÖO

Öğ.Faruk Kayalar

TEL:0356 291 12 77

CEP:0505 623 26 14

[email protected]

Patnos / AĞRI
Cumhuriyet İÖO
Tel : 0 472 616 10 20
Öğ. Selda Sonay

Tirebolu / GİRESUN
KUZGUN İÖO,
Tel : 0 505 674 87 08
0 454 427 83 12
Öğ. SEMİHA ÜNLÜ

DİYARBAKIR'da Her Okula Kütüphane

Diyarbakır Sur Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü kitaplarınızı bekliyor. Yeni Diyarbakır Seyahat Otobüsleri kargolarınızı Ücretsiz taşıyacaktır.

[email protected]

Tel: 0412 223 60 62 (113)

BATMAN Merkez Köyü
1-Akça İÖO
2-Demiryolu İÖO
3-Yaylıca İÖO

Kozluk İlçesi
4-Mareşal Fevzi Çakmak İÖO
5-Ahmet Bozyiğit İÖO

İRTİBAT:
Milli Eğitim Projeler Koordinatörü
Mesut ÇİÇEKLİ
Tel: 0488 213 27 20 / 206
Gsm: 0505 216 40 54

Özgül ALGA Mareşal Fevzi Çakmak I.O.O
IGDIR
0 505 530 85 74

Seyhan / ADANA
Öğretmen Nilgün Aydın
Şükran Çobanoğlu İÖO
Mithatpaşa Mah.
Tel:0322 4350149

Murgul İmam Hatip Lisesi
Nurgül Başkan
Okul: 0466 711 32 79
0505 695 14 73

YÜKSEKOVA /HAKKARİ
KURUKÖY İÖO
Kemal Ünsal Md.Yrd.
[email protected]
TEL:0 (438) 35110 07
CEP:0 505 295 71 21

kaynak : www.kardesinisec.com

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
evet sonunda kitapları topladım ve göndericem ulaşabildiğim kişi vandan ferhat bey oldu. aras kargonun kardesinisec.com sitesiyle alakalı olarak indirimi varmış. nasıl ne kadarlık bi indirim şu anda bilmiyorum henüz gödnerdiğimde yine yazarım. bunun dışında ferhat bey çok kibar birisi ancak ben söyleyip bikaç kere sorduktan sonra kırtasiye eşyalarına ihtiyaçları olduğunu belirtti. aklınızda bulunması açısından söylüyorum. ben topiği diğer eşyalar için açmıştım ama doğal olarak defter kalem silgi uhu tarzında eşyalara da ihtiyaçları var onu da eklemiş oliyim bu vesileyle.

onun dışında da bütün kıyafetleri ve elimdeki tüm diğer eşyaları da istanbul kadın kordinasyon derneği gelip aldı sağolsun. o da aklınızda bulunsun.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
çok güzel bir düşünce. Elbette iyi bir şekilde bu işi organize eden firmalar varsa gönderilebilir. Ama ben önce çevrem dekileri dikkate alırım yani komşu eş dost gibi gerçekten ihtiyacı olan insanlar varsa ilk önce onları önemsemek lazım bence. Tabi çevrende bu tür insanlar olmayabilir. O zaman yardım organizasyonu düzenleyne bir şirketle anlaşılabilir.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
benim genel olmakla birlikte özellikle böyle yardım alan dağıtan ve vaad eden şirket ve kurumlara hiç güvenim yoktur. ben ya kendi elimle veririm ya da mutlaka ulaştırıcağnı bildiğim birine veririm.

olayla ilgili gleişmeleri yazıcağmı söylemiştim. işin yollama kısmına geldim. kutu hazırladım kitapları koydum sağolsun kırtasiyeci ablaya vana göndericem böyle bi durum var siz de destek olmak ister misiniz biraz daha bilrikte ekleyelim dedim ama abla başladı zaten bize gelişi.. diye ben de tamam dedim hiç uzatmadım ve alabildiğim kadar kalem uhu aldım değişik değişik.

aras kargo kardesinisec ile anlaşmalı gidip fiyat öğrendim. aras kargo ile indirimli! fiyattan göndericeğim kutunun parasına 6 tane daha kitap ve bi ton daha kalem alırım bu nasıl anlaşmalı indirimli iş ise.. aras kargoyla göndermemeye karar verdim tabi ki. onun yerine postane ile göndericem. arayıp da sordum zaten okul müdürüne postaneden yollarsam size ulaşır mı kesin diye ve olumlu cevap aldım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5