İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yardım

barzen_boy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba
www.sitem.com/link.php die bir adresim var ben söyle birşey yapmak istiyorum link.php ye bir ip adresindnen sadece günde bir kez girilmesine izin vermek istiyorum yani 85.xx.xxx.xx ipi girdise bugun bir daha girmesin günde bir kez girme hakkı olsun istiyorum nasıl yapabilirim.

BordoMavi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ipler adından bir mysql tablomuzun olduğunu varsayıyorum ve bunun id,ip,tarih adında 3 farklı alanı olsun
içerisindede girilmiş veri olarak
HTML:
ipler tablosu
|-id-|-------ip-------|----tarih---|
+----------------------------------+
| 1  | 208.67.220.220 | 25/09/2009 |
| 2  | 208.67.222.222 | 25/09/2009 |

bu satırların ekli olduğunu varsayalım

link.php adından bir dosya oluşturup alttaki kodları sayfaya ekliyoruz; bu sayfayı senin erişim kontrolü
yapacağın sayfa olarak var sayıyorum

PHP:
<?
// ilk önce kullanıcıdan alıp işleyeceğimiz tarih ve ip verilerini birer değişkene tanımlıyoruz
$gelentarih = date("d/m/Y");
$gelenip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];

// şimdi kullanıcıdan alınan bu verilerin veri tabanımızda olup olmadığını kontrol etmek amacıyla bir sorgu oluşturuyoruz

$bul = mysql_query("select * from ipler where ip = '$gelenip' and tarih = '$gelentarih'"); // gelen veriye göre veri tabanımızı sorguladık
$row = mysql_num_rows($bul); // bulunan kayıtları saydırdık

// şimdi eğer kullanıcı buğün giriş yapmışsa $row değerimiz 0 dan büyük olmalı buna göre if döngüsü oluşturup
// kullanıcıyı nereye yönlendirmek istiyorsak o bölüme yönlendiriyoruz
if($row > "0"){
echo 'Bu sayfaya günde 1 kez giriş yapabilirsiniz';
exit();
}else{

// kullanıcı buraya giriş yaptıktan sonra ip adresini ve giriş tarihini database imize kayıt ettiroyruz ki  
//kullanıcı sayfaya tekrar girdiğinde üstteki kodlarımız çalışıp uyarı ekranını çıkarabilsiz
$query="insert into ipler values ('','$gelenip','$gelentarih')";
$gir=mysql_query($query) or die (mysql_error());
if(!$gir){
echo 'Sayfa açılırken bir hata meydana geldi';
}else{
echo 'Sayfaya hoş geldiniz';
}

}

?>

biraz geç bir cevap oldu ama idare et artık :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5