İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni bir dolandırıcılık

TuRKuaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bana gelen e-posta:

[qoute]Sayin Oyakbank Musterisi;
Hesabiniza 19/02/2008 tarihinde Metin ERBEY tarafindan 280 YTL. havale edilmistir. Yapilan havale ile ilgili ayrintilar asagidadir.

Gönderen : Metin ERBEY
Miktar : 280,00 YTL. ( iki yuz sevken yeni turk lirasi )
Sube : Ankara / Maltepe
Aciklama :
Havale onay ve/veya red islemi icin asagidaki linkden internet bankaciligini kullanabilirsiniz. ve/veya hesabinizda gerekli incelemeleri yapabilirsiniz. Size havale yapan kisinin bilgileri icin asagidaki linki kullanabilirsiniz.

htpp://intbank.oyakbank.com.tr/FWF/login.jsp?transaction=GZ465MT234.secure&ssl=2&intsube=onay&comp=400 [/qoute]

Sözde link: http://mavibere.net/www.oyakbank.com.tr/default.asp/

Arkadaşlar bu tür e-postalara lütfen dikkatli olun...

Trwebserver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gercekten pes artik .Nelere basvuruyoruz,milletin zar zor kazandigi 3-5 kurusuna goz dikenlere yaziklar olsun..

Uyarin icin tesekurler arkadasim

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Salak acemi phising ciymiş :D
domaininden sonra hemen oyakbank.com.tr yi çakmış :D
genelde domainden sonra bayağı uzatıyorlar okunmasın diye

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bana sürekli geliyor bankacılıkta kullanmadıgım maile bende resmini cekip bankaya gönderiyorum

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Kullanıcı Adı : Y...r ..k
Şifre: Osman biraz muziplik gerek dimi.Görünce suratlarındaki ifade hiç hoş olmayacak

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
MAVIBERE.NET
Şu anda görüntelenemiyor.

Lütfen 0212-2131213 numaralı telefondan Müşteri Temsilcinizle iletişime geçiniz.

uzukkata

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Uyarı için çok teşekkürler.Hiç karşılaşmadım bu tür maillerle.Uyanık olmak lazım demekki.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bunlardan korunmak basit bilmemiz gereken tek şey: HİÇBİR BANKA GÖNDERDİĞİ MAİLDE İNTERNET ŞUBESİNE GİRMENİZ İÇİN SİZE LİNK VERMEZ

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Ayrıca hiçbir banka size mailde şifre sormaz vede hesabınıza para gönderilince sitemize gir onayla diye bişey olmaz.Para direk hesabına geçer sana sorulmadan..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
vakti olan biri olcam tek tek dava edciem bunları.Maksat temizlensin internet diye:S

TuRKuaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Konuyu açtığım gün OyakBank'a e-posta atmıştım, böyle fakeler dolaşıyor diye.
1 hafta sonra cepten aradılar, müşteri temcilsine olayı anlatana kadar deve hendek atlattım. :D

blackgolden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
acemi?

Salak acemi phising ciymiş :D
domaininden sonra hemen oyakbank.com.tr yi çakmış :D
genelde domainden sonra bayağı uzatıyorlar okunmasın diye

acemi diye nitelendirdiginiz sahis sizin icin acemi olabilir ama gunumuzde ulkemiz uzerindeki diger internet ortamina yabanci ama kullanmak zorunda olan bircok insanin canini yakmaya yetebilcek basit bir yol secmis bence sahsi kucuk gormek yerine postu acan arkadasim gibi cevrenizdeki insanlari bilgilendirmeniz daha dogru olacaktir.

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bunun adı phishing. Balık avlamaktan (fishing) geliyor :p yakalarlarsa adamı ipe çekerler.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
acemi diye nitelendirdiginiz sahis sizin icin acemi olabilir ama gunumuzde ulkemiz uzerindeki diger internet ortamina yabanci ama kullanmak zorunda olan bircok insanin canini yakmaya yetebilcek basit bir yol secmis bence sahsi kucuk gormek yerine postu acan arkadasim gibi cevrenizdeki insanlari bilgilendirmeniz daha dogru olacaktir.

Bu kişinin acemi ve amatör olduğu ortadadır. İnternet şubesini kullanmak için bilgi ve birikime ihtiyacı olduğunu insanlar anlamalı ve kavramalıdır. Günümüzde bu tür fake sistemlerin ömrü miladı kalmadı zaten o yüzdende bilmeyen insanında canı yanmaz bu tür bir durumda. SMS onayı , Şifrematik , Cep şifrematik vb. gibi bir çok alternatif var. Bu tür mailler her zaman her kişiye gelmektedir.

Şahsı büyütmenin anlamı yoktur,bu tür kişiler çok basit kişilerdir. Arkadaşın yaptığı uyarıyı hangi bankanın internet şubesine girerseniz girin sağ tarafta göreceğiniz kanaatindeyim.

blackgolden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sahislarin degil phishing ile dunyanin parasini hibe eden insanlari buyutuyorum.burdaki insanlar uc bes sey bildigi zaman disardaki onca internet kullanicisini unutup bole acemilere acemi demeniz kolay geliyo basarilar dilerim islerinizde.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5