İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Zoruma gidiyor :(

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
arkadaşlar malum çoğumuz kiracıyız aldığımız maaş belli verdiğimiz paralar belli her ay 500 YTL kira veriyorum cidden içim acıyor. yokmu böyle kira öder gibi ev sahibi olacağımız bir yerler ev sahibi olalım bari verdiğimiz parayı onlara ödiyelimde sonunda ev sahibi olalım. Sakın toki demeyin 1000 ytl den başlıyor taksitleri. Ve sanırım ev sahibi zor oluruz gibi gözüküyor. Varmı benim durumumda olan ?

X

Xman

Misafir
Benimde doğalgaz faturası zoruma gidiyor, sözümona kendi evimde oturuyorum ama her ay 350-400 ytl doğalgaz parası vermek koyuyor açıkçası :(

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Ya nasıl 350-400 dogalgaza ödüyorsunuz? ben simdiye kadar 150-160 ytlden fazla ödemedim. Evin hacmi ne kadar? Yapının yalıtımı konusunda bir bilginiz varmı?

X

Xman

Misafir
Ya nasıl 350-400 dogalgaza ödüyorsunuz? ben simdiye kadar 150-160 ytlden fazla ödemedim. Evin hacmi ne kadar? Yapının yalıtımı konusunda bir bilginiz varmı?

Hocam ankarada oturuyorum ev 3 senelik ve son teknoloji yalıtımlı, dublex 160m2, ısıcamdan strafora herşey var, soğuklar bastırınca 24 saat 41-42 derecede yanıyor rölantide yinede 300 den aşağı düşmedi geçen kış, bu sene %62 de zama var koy 300 ün üstüne Allah yardımcımız olsun :(

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89

Geçen sene bize 160 YTL gibi bir fatura geliyordu. Özellikle baktım. Aynı şekilde yaktığımızı düşünürsek, şimdi gelecek fatura 260 - 280 ytl !

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bizim neler zorumuza gidiyorda susuyoruz :)

X

Xman

Misafir
Bu arada 500 e senin kira çok yüksek değil bizim işten bi arkadaş bekar evine ayda 650 veriyor 2 oda 1 salon sobalı eski bina.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı dert bende de var YellowMoon. Ev sahibi olmak lazım :eek: Ben bir de 2 eve kira ödüyorum daha fena :D

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
enerji bakanı açıklama yaptı: şimdi zam geldi ama yazın ucuzlayacakmış doğalgaz. şaka gibi..

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Kiranız gerçekten uygunmuş. Ben 950 veriyordum 3 ay öncesine kadar. Şimdi çocuğumuz olacak diye ısıtması daha kolay, yalıtımlı, daha küçük bir eve geçtik ona rağmen 800 veriyorum.

Doğalgaz konusuna gelince gerçekten bizi söğüşlüyor birileri ama kim onu bilmiyoruz.

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
@wpturkiye 3+1 beim oturduğum ev ve bahçelievlerde burada fiyatlar bu şekilde. ocakta 530 YTL olucak fiyat ne yüksek ne düşük aslında normal fakat bizi zorluyor. şöyle 350-400 e bir daire bulsam kiraya giderim ama yok. O yüzden bir konu bulup ev almak en mantıklısı senin peder sana ev vermiş bizim sen o konuda rahatsın. Benim düğünde bile bana kimse yardım etmedi ne biriktirdiysem onunla yaptım. Allaha şükür geçiniyoruz ama kıt kanaat.

@ploop ortak ev alalım mı seninle :)

X

Xman

Misafir
Asgari ücretin 500 ytl olduğu bir ülkede kira+yakacak+yiyecek vb. yaşamsal ihtiyaçları düşününce bu para ile geçinilemiyeceği çok açık ortada.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
valla bende maaşımı yazcam ama çok az olduğu için utanıyorum :( 500 kira ödüyorum bende ek işlerde yapmasan açlıktan ölücez valla allahtan eşimde çalışıyor. Aynı şekilde Bankalardan filan kredi alamıyomuyuz 500-750 ytl aylık ödeyerek ev sahibi olabilmek için bir yol bulursanız benide bilgilendirirseniz sevinirim.

Not : Akşam yarım saat ilgilendiğim site bile maaşımdan çok kazandırıyor allah cümlemize kolaylık versin ne olcak bu Türkiye'nin hali kimbilir.

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
valla bende maaşımı yazcam ama çok az olduğu için utanıyorum :( 500 kira ödüyorum bende ek işlerde yapmasan açlıktan ölücez valla allahtan eşimde çalışıyor. Aynı şekilde Bankalardan filan kredi alamıyomuyuz 500-750 ytl aylık ödeyerek ev sahibi olabilmek için bir yol bulursanız benide bilgilendirirseniz sevinirim.

Not : Akşam yarım saat ilgilendiğim site bile maaşımdan çok kazandırıyor allah cümlemize kolaylık versin ne olcak bu Türkiye'nin hali kimbilir.

hocam senin eşin çalışıyor bizim çalışmıyor henüz yeni bebek oldu 1 yaşına kadar da çalışamaz sanırım. ama ondan sonra çalışması şart yoksa tek başına olmuyor valla. Allah hepimizin yardımcısı olsun

X

Xman

Misafir
Şuan konut kredilerini durdurma aşamasına geldik hem yüksek faiz hemde yüksek komisyon koyuyorki bankalar vatandaşa konut kredisi verilmesin, nedeni ise çok basit amerikadaki krizin konut kredileri nedeniyle çıkması bizim bankalarında gözünü korkuttu, kısaca şu aralar banka kredisi ile konut alma işi çok zor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5