Teknoloji

Lenovo Firmasından Rekor Kar

Teknoloji devleri arasında bulunan Lenovo’da gelirler büyük oranda yükselerek, inovasyon ivmesi büyük yükseliş kazandı. Lenovo’da bu yıl ikinci çeyrekte yaklaşık olarak büyümeyi başardı. Firma bu sayede son dört yılın en yüksek çeyrek karına ulaştı.

Tüm iş alanları içerisinde önemli aşamalar kaydedilirken, PC ve akıllı ürünler 10 milyar dolar gelir seviyesini aşmaya başladı. Lenovo PC pazarı içerisinde #,7 pazar payı ile global ölçekte emsalsiz bir duruma ulaşmayı başardı.

2018 yılında istenen ikinci mali çeyrek konusunda ilgili sonuçlar firma tarafından açıkladı. Lenovo art arda üçüncü çeyrek üzerinde de dev pazar payı sayesinde çift haneli senelik büyüme rakamlarını elde etti. Grubun bu alanda gelirleri, son dört senenin en yüksek seviyelerine gelerek geçen yıla göre artışla yaklaşık olarak 13,4 milyar dolara ulaşmayı başardı.

Büyümeye Devam Ediyoruz

Lenovo başkanı sonuçlarla ilgili olarak ş ifadelere yer verdi. “Bu yeni veriler Lenovo firmasının Akıllı Dönüşüm uygulamalarının gelir ve kar konusunda büyümemizi gösteriyor. Bununla beraber rakamlar hikayenin belirli bir kısmını gösteriyor. Dönüşüm stratejileri ve geriye dönüş sistemlerini başarıyla uyguluyoruz. Lenovo’nun bu alanda güçlü ve sürdürülebilir büyüme döneminde bulunuyor. Vizyon, strateji ve tatbik planlarımız sayesinde önümüzdeki dönemlerde daha güçlü sonuçlar elde edeceğiz.’’ açıklamasını yaptı.

2018-2019 mali yılı ikinci çeyreği içerisinde Lenovo, mali disiplin ve operasyonel alanda mükemmellikle beraber tüm temel işletme birimleri içerisinde artan oranlarda inovasyon sayesinde “Dijital Dönüşüm” planına geçiş yaptı. Geçtiğimiz dönemlerde meslek alanlarını yapılandırmaya yönelik olarak atılmış olan kesin adımlar verdi. Lenovo’nun firması bu çeyrekte ciddi bir büyüme ve pazar konumunda daha güçlü hale geldi.

Akıllı Cihazlar Her Geçen Gün Daha Da Güçleniyor

Bu çeyrek içerisinde IDC kapsamında yer alan PC ve Akıllı Cihazlar (PCSD) iş sahası içerisinde yaklaşık olarakartışla 10 milyar dolar gelir elde etti. 10 milyar dolar barajını akıllı ürünler ilk kez aşmayı başardı. Lenovo rekor seviyede yer alan #,7 pazar payı ile beraber PC satışlarında tartışmasız dünya lideri olarak yer alıyor. Firma, %5 ile karlılıktaki liderliğini korumaya devam ediyor. Akıllı cihaz kategorilerinde güçlü gelişme sayıları elde edilerek gelecek dönemlerde dolgunluk, gelir ve kar artışlarının temeli tam olarak atıldı. Bu iş kolu içerisinde de, bu yılın ilk aylarında lansmanı yapılan Lenovo Akıllı Ekranın peşinden Akıllı IoT ürünleri geldi.

Lenovo karını beşinci çeyrekte yükseltti ve yıllık bazda X artışla 1,5 milyar dolara ulaşmayı başardı. Lenovo firması sadece sektör içerisinde sunmuş olduğu ürünlerle beraber değil HyperScale ve Yazılım Tanımlı sunulan altyapı üzerinde (SDI) güçlü büyümeden de görüleceği gibi firmanın bu teknolojileri geliştireceği düşünülüyor. Firma eylül ayında açıklanan NetApp ortaklığı ile beraber benzer biçimde stratejik global iş ortaklıklarıyla daha büyümeyi amaçlıyor.