Teknoloji

Mi 10 Pro Özellikleri, Çıkış Tarihi, Fiyatı

Son zamanlarda oldukça popüler markalardan biri olan Xiaomi her daim yepyeni tasarımlarla ön plana çıkıyor. Markanın, merakla beklenen bu modeliyle alakalı sızan görüntü gün yüzüne çıktı. İşte, Mi 10 Pro Özellikleri, Çıkış Tarihi, Fiyatı

Teknolojinin giderek gelişim göstermesinden ötürü Xiaomi markası da çok fazla tercih edilen markalar arasında yer almayı başarmıştır. Bir anda çıkış sağlayan Xiaomi modeli şimdi de 10 Pro modeliyle karşımızdadır.

Xiaomi Mi 10 Pro Özellikleri

Son zamanlarda adından sıklıkla bahsettiren Xiaomi yeni amiral gemi modeliyle merak uyandırmıştır. En son üretmiş olduğu 108 Megapiksel kameralı modeliyle adından bahsettiren Xiaomi, son zamanlarda yeni üst seviye akıllı telefonuyla gündeme çıkmıştır.

Yeni modelin tasarımını ve tanıtım tarihi ortaya çıkaran posteri incelediğimizde Mİ 10 Pro’nun akıllı telefon pazarındaki trendlerin yerini aldığını görüyoruz üst seviye modellerde artık standart haline geldiğini söylediğimiz kavisli ekranın bulunduğu Mi 10 Pro modelinde ön kamera içinde herhangi bir çentik bulunmamakta.

Gizlenmiş Kamera Var!

Ekranın altında gizlenmiş olan kamera olduğu gibi açılır kapanır sisteme sahip bir kameranın kullanılabileceğini de söyleyebiliriz. Parmak izi sensörü de fiziksel olan modelde yer almamaktadır. Bu durumda da yine sektörde standart haline gelen ekran altına gömülü olan parmak izi sensörünü bu modelde de görebileceğimizin yorumunu yapabiliriz. Gelecek olan telefon oldukça detaylı ve gelişmiş bir modelle satışa sunulacak.

Telefonun arka kısmına baktığımızda da dikey olarak konumlandırılmış olan LED flaş sensörlerin hemen yanında yer alan yuvarlak olarak konumlandırılan kameraları görmekteyiz. Xiaomi’nin 10 şeklinde piyasaya çıkardığı telefonda dört adet kamera yer almaktadır.

Xiaomi Mi 10 Pro Tanıtım Tarihi

Xiaomi nin merakla beklenen yeni modelinin tanıtım tarihinin 23 Şubat da olacağı tahmin edilmektedir. Neden bu tarih diye düşünüyorsanız 23 Şubat tarihinde Çin yeni yılı başlamaktadır.

Snapdragon 865 işlemcisinden gücünü alması beklenen modelin 8 ve 12 GB RAM seçenekleriyle birlikte 128, 256 ve 512 GB dahili depolama seçenekleri bulunmaktadır. 90 Hz yenileme hızına sahip 6,5 inç büyüklüğündeki OLED kavisli ekranla gelecek olan model, gücünü 4500 mAh kapasiteli bataryadan alacağı tahmin edilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Instagram Kullanıcı Sayısı Giderek Düşüyor!