Akıllı Telefon

Moto G 7 serisi incelemesi

Motorola firması en eski telefon üretici firmalardan biri olarak Moto G 7 serisi üzerine yeni bir çalışma başlattı ve en iyi özelliklere sahip üst model telefon geliştirme hedefini gerçekleştirdi diyebiliriz. Zira bu telefonun kullandığı ekran teknolojisi yeni nesil telefonlarda kullanılan not CH teknolojisi olarak isimlendiriliyor, yeni model de geleneksel akıllı telefonların arkasında kullanılan çift kamera yerine aynı özellikleri taşıyacak olan tek kamera kullanımı söz konusudur.

Motorola firmasının G7 serisi ve G7 Plus serisi olmak üzere iki farklı versiyonu olacağı söyleniyor. Üst model telefonun ekranı 6.24 inç full HD ve 2340 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip olacak, mükemmel bir en boy oranı olarak 19.5 / 9 en boy oranı ile 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza alanı ile göz dolduracak olan bu telefonda kullanılan işlemci Snapdragon 660 modeli olacak.

 Moto G 7 teknik özellikleri Telefonların en önemli teknik özellikleri kameralar olduğundan öncelikle kameradan başlayalım; 1.75 diyafram açıklığına sahip olan 16 mega piksellik + 5 mega piksellik 2.2 diyafram açıklığı sahip olan iki kamera bulunacak. Ön taraftaki kameranın 12 mega piksel olması bekleniyor. Motorola G 7 modelinde arka kısımda tek kamera kullanılacak diğer modelde ise arka kısımda çift kamera kullanacak şeklinde farklı duyumlar var. Standart özelliklerden biri olan Parmak izi sensörü de bu telefonda yer alıyor, bağlantı seçeneklerine geldiğimizde çift 4G volte Bluetooth 5v USB tip-c bağlantı seçenekleri bulunuyor. Hızlı şarj özelliğinden ziyade Turbo şarj desteği olan 3500 mili amperlik batarya bu telefona güç verecek. Yine Üstün özellikler arasında telefonun işletim sistemi yer alıyor Android 9.0 işletim sistemi ile gelecek olan telefon 256gb micro SD desteği de sunacak ikincil versiyonunun Snapdragon 632 işlemci kullanması 6.24 inç ekran kullanılması ve 4 GB RAM kullanması bekleniyor. Telefonun şubat 2019 tarihinde satışa sunulması söz konusu.

N
  • N
    Neco
  • 27 Aralık 2018
Selam çok iyi
N