Genel

Netflix Mobil Sürümüne Hız Ayarlama Özelliği Geliyor!

Netflix mobil sürümüne oynatma hızı ayarlama özelliğini getiriyor. Dünyaca ünlü film ve dizi izleme servisi olan Netflix sonunda kullanıcılarını sevindirecek bir adım atıyor.

Aylardır beklenen özellik sonunda mobil cihazlar için geliyor. Yeni özellik pek çok dizi ve film severi mutlu edecek gibi gözüküyor.

Netflix geçtiğimiz birkaç ay içerisinde bu özellik hakkında bazı bilgiler paylaşmıştı. Hali hazırda YouTube’da kullanılan oynatma hızı özelliğinin Netflix’e gelmesi pek çok işi daha hızlı halletmenize olanak sağlayacak.

Daha önceden izlediğiniz bir dizinin eski sezonlarına hızlı bir şekilde bakmak istediğinizde bu özelliği kullanarak zamanı hızlandırabilirsiniz.

Bu özellik yeni başladığınız dizilerde monoton geçen sahneleri geçmek istediğinizde işinize yarayacak. Özellik sayesinde söz konusun yavaş sahnelerden bir şey kaybetmeden kurtulabileceksiniz.

Aynı durum detaylara takılanlar için de geçerli. Söz konusu detaylarla dolu sahneyi yavaşlatma seçeneği sayesinde daha yavaş izleyebileceksiniz.

İki Adet Hızlandırma Seçeneği Bulunuyor Olacak

Netflix hız ayarı güncellemesi ile birlikte mobil sürümüne iki adet hız değiştirme ayarı gelecek. Söz konusu ayarlar videonun hızını arttırmak ve yavaşlatmak için kullanılacak. %25 yavaşlatma ve %50 hızlandırma olan bu ayarların daha detaylı bir sürümü maalesef bulunmuyor.

Söz konusu olan hız ayarlama özelliği Netflix uygulamasında açık olarak gelmeyecek. Bu özellikten faydalanmak ve hızı değiştirmek isteyen kullanıcılar Ayarlar kısmına giderek oynatma ayarlarından söz konusu özelliği açması gerekiyor.

Manuel olarak açılan özellik daha sonrasında belirlediğiniz hız üzerinden oynatma işlemi için hazır hale geliyor.

Netflix Hız Ayarlama Özelliği Ne Zaman Gelecek

Netflix hız ayarlama özelliği ne zaman gelecek. Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca söz konusu olan bu özellik hakkında Netflix tarafından sonunda açıklama geldi. Gelen açıklamada bu özellik üzerinde çalıştıklarını ve testlerine başladıklarını dile getiriyorlardı. Söz konusu özellik seçilen pek çok pilot ülkede test edilecek.

Söz konusu ülkeler arasında Türkiye’de bulunuyor. Önümüzdeki hafta Android cihazlar için başlayacak olan test sonucunda gelecek olan olumlu ya da olumsuz sonuçlar doğrultusunda özellik tüm Dünya’ya açılacak.

Şu an için IOS cihazlarda olmayan bu özellik ilerleyen birkaç ay içerisinde test edilerek eklenebilir. IOS kullanıcılarının canını sıkmasına gerek yok sabır sonucunda söz konusu özelliğe kavuşabileceksiniz.