Genel

Netflix’in Rakibi Disney+ Nedir?

Netflix’in kapanması gündemimize bomba gibi düştü. Yapılan sahte bir paylaşımdan ötürü tüm Netflix Türkiye kullanıcıları sosyal medya üzerinden tepkilerini göstermeye başladılar. Netflix’in rakibi niteliğinde olan Disney+ da bugünlerde sıklıkla gündemde. Peki, Netflix’in Rakibi Disney+ Nedir? 

Disney+ Nedir?

Tıpkı Blu TV ve Netflix gibi dijital yayın platformu olan Disney+ abonelik sistemiyle çalışan özel dizi ve film içeriklerini barındıran platformdur. İlk gününde 300 film ve 7500 dizi bölümünü içerecek olan Disney+ ile ilgili Disney’in CEO’su açıklama yaptı. Disney+ a özel içeriklerin de olacağını belirten CEO aynı zamanda Disney Pixar, Marvel, Lucasfilm ve National Geograpic yapımları bulunacak.

Disney, Home Alone, Diary of a Wimpy Kid, Night at the Museum ve Cheaper by the Dozen isimli yapımları tekrar çekecek ve bu yapımlar Disney+’a özel olacak. The Simpsons’ın 30 sezonu Disney+’da bulunacak. Yeni Star Wars dizisi olan The Mandalorian, Disney+ın ilk gününde yayınlanacak.  Marvel’ın yeni dizileri Falcon and Winter Soldier, WandaVision, Moon Knight ve She-Hulk Disney+’ta yerini alacak. Frozen 2 filmi ise sinemalarda gösterime girdikten sonra Disney+’ta yayınlanacak.

12 Kasım tarihinde ABD’de hizmete açılacak olan Disney+’ın aylık abonelik ücreti 6.99 dolar olacak. Disney+ abonelik ücretini düşük meblağda tutarak daha fazla kullanıcıya hitap etmeyi planlıyor. Hiç şüphesiz, Disney+ piyasaya çıktığında Netflix’e rakip olacak. Türkiye’ye geleceği tarih henüz belli olmayan Disney+’ın umuyoruz ki abonesi Netflix’den daha fazla olacak.

Disney+ Reklamsız Olacak!

Hemen hepimizin canını sıkan şeylerden biri reklamların dijital platformlarda gösterilmesidir. Aylık olarak ücret ödediğiniz bir serviste reklam görmeyi kimse istemeyecektir. Neyse ki Disney+ da reklam olmayacak.

Disney, dijital yayın platformları hem çocuklara hem de yetişkinlere hizmet verecek. Dolayısıyla Disney+ Android cihazlarda, iOS cihazlarda, Nintendo Switch de, PlayStation 4 de, Xbox One da ve çoğu akıllı televizyonlarda, Apple TV lerde kullanılabilecek. Yani Disney+ ın olmayacağı, desteklemeyeceği platform yok.