Teknoloji

Online Not Defteri Uygulaması: Alotnote

İnsanların tüm işleri bilgisayar üzerinden olduğundan ötürü not almaları önem arz etmektedir. Özellikle online üzerinden not almak sürekli bilgisayar başında olan kişiler için önemli bir uygulamadır. Son zamanlarda oldukça önem arz eden bir uygulama olan Online Not Defteri Uygulaması: Alotnote  hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz.

Online Not Defteri Uygulaması: Alotnote

Online not defteri uygulaması olan Alotnote de herhangi bir üyelik istenmemektedir. Bundan ötürüdür ki çok fazla tercih edilen bir uygulama olmuştur. Teknolojinin giderek ilerlemesiyle çoğu alanda olduğu gibi not tutma konusunda da online ve mobile geçiş söz konusu olmuştur. Hatırlarsınız ki online üzerinden işlem yapmak son zamanlarda yaygınlaşmıştır. Alotnote de bu uygulamalardan biridir.

AlotNote nedir?

2018 yılında Ahmet Bilal Çelik ve Elif Yeşilyurttarafından hayata geçirilen AlotNote’u kullanmak için iki farklı seçenek bulunuyor. Platformda hem üyelik sistemi hem de hiçbir üyelik gerektirmeyen direkt not alma bölümü bulunuyor. AlotNote’u diğerlerinden farklı kılan en önemli özelliklerden biri de bu diyebiliriz. Zira günümüzde bir platformu kullanmak için öne çıkan en önemli kıstaslardan biri bize ne kadar zaman kazandırdığı. AlotNote’un direkt not alma bölümü zaman kısıtlamasını ortadan kaldırıyor. Aslında platforma üye olmak da bir o kadar basit. Çünkü herhangi bir e-posta adresi girmeniz ya da aktivasyon mail’i beklemeniz gerekmiyor. Belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifreyle 5 saniye gibi bir sürede üyelik işleminiz gerçekleşmiş oluyor.

Nasıl kullanılır?

Platforma üye olduğunuz zaman notlarınızı yıldızlayarak, notlarınıza istediğiniz zaman hemen ulaşabiliyorsunuz. Yapılacaklar listeleri oluşturabiliyor ve notlarınızı dilediğiniz platformda paylaşabiliyorsunuz. Notlarınızı istediğiniz zaman diğer kişilerin erişemeyeceği şekilde kapatabiliyorsunuz.

3 ay gibi bir sürede geliştirilen platform Türkiye’nin yanı sıra ABD, Ukrayna, Cezayir, Almanya, Hollanda gibi ülkelerde de aktif olarak kullanılıyor. Şu anda 1000’e yakın üyesi bulunan platformda bugüne kadar oluşturulan notların sayısı ise 3 bin 500’den daha fazla. AlotNote’un kurulduğu günden bu yana 200 binden fazla görüntülemeye ulaştığını da hatırlatalım.

Dijital reklamlardan gelir elde eden platforma önümüzdeki dönemde galeri tutma, ortak notlar tutma, detaylı analizler ekleme gibi birçok özelliğin ekleneceğini belirtelim.