Akıllı Telefon

Oppo Reno 4 Telefon Özellikleri Nelerdir?

Piyasaya henüz Haziran ayında çıkmış olan Oppo Reno 4, sahip olduğu pek çok özellik ile kısa sürede dikkat çekmeyi başardı. Türkiye’de satışa sunulmamış olsa da pek çok teknoloji meraklısı, bu telefonun sahip olduğu özellikler konusunda araştırmalar yapıyor… Son model telefon, ekran, batarya ve temel donanım özellikleri ile gerçekten de bu ilgileri hak ediyor.

Oppo Reno 4 Ekran Özellikleri Nelerdir?

Oppo Reno 4 ekran özellikleri, seride bulunmakta olan diğer telefonların ekran özelliklerinden pek de farklı değildir. 6.4 inç ekran genişliği, 1080 x 2400 piksel ekran çözünürlüğü, FHD + ekran çözünürlüğü standardı ve 60 Hz ekran yenileme hızının dışında olarak, Corning Gorilla Glass 6 model ekran camı da bulunan telefonun ekranı oldukça dayanıklı görünüyor… Pek çok son model telefonda da bulunabilen çoklu dokunma özelliğinin yanı sıra eğimli ekran, ekran içinde ön kamera ve sürekli açık ekran özellikleri de Oppo Reno 4 ekran özellikleri arasında bulunuyor.

Oppo Reno 4 Kamera Özellikleri Nelerdir?

6 elementli lens, coğrafi konum etiketleme, hızlı odaklama, otomatik odaklama, portre modu, HDR, lazer odaklama ve perde hızı gibi çok çeşitli özelliklerden meydana gelen Oppo Reno 4 kamera özellikleri, 48 mega piksel kamera çözünürlüğü ile pek çok telefonu geride bırakıyor.

Optik görüntü sabitleme özelliği bulunmayan kameranın flaş türü LED VE video FPS değer 30 FPS’dir. Bu değer, serinin bir başka telefonu olan Oppo Reno 5G’nin FPS değerinin yarısı kadar olsa da, 32 mega piksel çözünürlüğü bulunan Oppo Reno 4 ön kamerası oldukça başarılı. 2 mega piksel çözünürlüğe sahip olan ikinci ön kameranın dışında, 8 mega piksel ve 2 mega piksel çözünürlüklere sahip olan ikinci ve üçüncü arka kameralar da telefonda mevcut. Telefonun kamera kayıt çözünürlüğü ise 2160 piksel (Ultra HD) 4K olarak bilinmektedir.

Oppo Reno 4 Temel Donanım Özellikleri Nelerdir?

Single Core 2.4 Ghz Kryo 475 model ana işlemcisi, Single Core 2.2 Ghz model birinci yardımcı işlemcisi ve HexaCore 1.8 Ghz model ikinci yardımcı işlemcisi bulunmakta olan telefonda Andreno 620 modelli bir grafik işlemcisi bulunuyor. Oppo Reno 4 temel donanım özellikleri arasında, 8 GB RAM boyutu ve 64 bit işlemci mimari tipi de bulunuyor. 128 GB dahili depolama alanının yanı sıra, telefonda hafıza kartı desteği ne yazık ki bulunmamaktadır…

Ayrıca Oppo Reno 4’ün batarya kapasitesi ise tam olarak 4020 mAh’tır. Kablosuz şarj özelliği bulunmayan telefon, USB Type C model şarj kablosu ile şarj edilebilmektedir. Hızlı şarj özelliği bulunduğu gibi, hızlı şarj gücü ise 65 W ile pek çok telefonu geride bırakmaktadır. Fakat telefonda su ve toz dayanıklılığı gibi özellikler yoktur.