Oyun

Oyun Dünyasını Değiştirecek Olan Hellblade

Oyunun önemli bir noktası fiyatı. Bu oyun başarılı olursa satış anlamın da başarılı olursa oyunun yapımındaki firmada bağımsız bir firma bu oyun başarılı olursa bunun gibi oyunları görme şansımızı da artar. Buda bize elektronik yönde çıkmamış olan yeni büyük yapımlarla karşılaştırma ihtimalide oluyor. Buda insanı sevindiriyor.

Hellblade Oldukça Popüler…

Atmosferi insanı çok etkileyen oyunlardan bir tanesi. Hikayede genç bir kadını kontrol ediyoruz amacı sevdiği bir insanı kurtarmak. Oyunun psikolojik temasını anlayabiliyoruz oyunu oynadıkça zaten atmosfer anlamında hiçbir sıkıntı yok hikaye süper değil ama yinede iyi.Hikayenin içinde sunumda başarılı.herhangi bir kesme katsağını yok devamlı olarak kamera üzerine işler anlatılıyor.

Bu kamerayla karaktere zoom yapılması gibi olaylar bayma başlıyor biraz ama sesler mükemmel.Bu oyunun en büyük çuvalladığı kısmı oynanış ve bulmaca kısmı bu iki dinamik oyunun %50sini oluşturuyor.Dövüşlerde farklı bir kamera açısı olduğu için tam anlamıyla alana hakim değilsiniz buna göre yapımcılarda en fazla üç düşmanla savaşabiliyorsunuz.Dikkat et dediği zaman anlayın ki birisi size saldıracak.Görünmeyen bir yerlerden gelen seslerde sesleri de dinleyip dikkat etmenizi gerektiriyor.

Aksiyon kısmı çoğu zaman kolay çok zor değil zaman zaman sizi geriyor zaman zaman panik haline kapılıyorsunuz.Oyunun başından sonuna kadar sizi uğraştırıyor buda keyif veriyor.Oyunun kötü tarafı ise bulmacalar kısmı olması.benzer  bir simge buluyorsanız o kapıyı açabiliyorsunuz.

Oyun Sıkıcı Mı?

Fakat devamlı yapılacak bir fikirmi? Değil çünkü sıkılmaya başlıyorsunuz. Şekli bulabileceğiniz bir yere geldiğinizde o noktaya geldiğinizde bir görüş moduyla etrafı tarıyorsunuz. Fakat sonra sonra insanın canını sıkmaya başlıyor. Ara ara çeşitlendirmek için modları değiştiriyorlar. Zaman zaman keyifli olsa bile bu yönü sıkıcı olmuş. Boss savaşları ise oyunun en güçlü olduğu kısım en güzel özelliği de daha fazla gerilim olması  pc üzerinden x tuşuna basarak oynuyorsunuz ama farklı tuşlarla oynanabiliyor da.

Birebir dövüş yaptığınız düşmanlar kolay. Yapımcı size diyor ki eğer devamlı ölürsen tüm ilerlediğin tüm oyun serilerini silinecektir. Bu oyunun yapımına ait belgesel olarak sunulan bir film gibi bir şeyde var. Muhakkak seyredin oyunun hem yapım sürecine iç dünyasına karşı bir fikir elde ediyorsunuz. Eğer mistik, psikolojik oyunları seviyorsanız bu oyun tam size göre.