Akıllı TelefonTeknoloji

Redmi 10X Modeli, Google Play Console’da Tanıtıldı!

Xiaomi firması tarafından çıkarılan Redmi 10X, Google Play Console’de bir kaç donanım özellikleriyle beraber listelendi. Telefonun RAM’i, grafik birimi, işletim sistemi ve işlemci özellikleri de belli oldu. Edindiğimiz bilgilere göre bu hafta içerisinde Redmi 10 X ile ilgili bazı kanıtlar ortaya atıldı. Telefon bir kaç sertifikasyon sürecinden geçti. Redmi 10X Modeli, Google Play Console’da Tanıtıldı!

Redmi 10X modeli bu kez de Google Play Console da bazı kilit özellikleriyle beraber çıkıyor. Telefonla ilgili olarak da çıkan ilk söylenti de Redmi Note 9 modelinin Çin Pazarı için yeniden isimlendirilmiş bir ürün olduğu söylenmişti. Fakat Google Play Console listelemesi, cihazda bulunan bazı özelliklerin farklılık gösterdiğini söylüyor.

Redmi 10X Özellikleri Nelerdir?

91mobiles’ın ortaya çıkarmış olduğu listelemeye göre Redmi 10X modelinin ekran çözünürlüğü 2340 x 1080 olacak bu da FHD+ bir ekrana denk gelmektedir.

Ekranın boyutu ile bir açıklama yapılmadı. Tasarımı Redmi Note 9’a benzetilmesi çıkacak olan telefonun ekranın sol üst köşesinde selfie kamerasına yer verileceği ve aynı zamanda çentiğin de bulunacağı söylenmektedir.

Console listelemesine göre Redmi 10X cihazı gücünü MediaTek Helilo G70 SoC’den alacak.

Yonga, 2 tane 2.0 GHz hızında A72 ve 6 tane 1,7 GHz hızında A55 çekirdeği bulunuyor. Redmi Note 9 modelinde ise G85 SoC bulunuyordu, yani Redmi 10X modelinde bu konu hakkında bir değişiklik yapılmış.

Grafik tarafına bakacak olursak 820 MHz frekanslı Mali G52 bulunmaktadır.

Listeleme sonucu ortaya çıkan bir başka özellik ise cihazın belleği oldu. Redmi 10Xmodeli, bütçe dostu bir segmentte bulunan akıllı telefon için ideal olabilecek 4 GB’lık bir RAM bulunmakta.Bu listelemede telefonun tek bir varyantının bulunması ve farklı RAM kapasitelerine sahip cihazların olması da beklenebilir.

İşletim sistemi tarafına baktığımız zaman Android 10 ile birlikte geleceği görülmekte ve bu da bir Redm