Teknoloji

Redmi PC Monitörü Piyasaya Giriyor

Xiaomi, Redmi model yelpazesini genişletmeye başladı. Giyilebilir teknolojiler alanında, dizüstü bilgisayar, akıllı telefon, gibi kategorilerde sunduğu ürünlerle dikkat çeken Çinli üretici Xiaomi, PC Monitörü satmaya hazırlanıyor. Uygun fiyatlı diğer ürünleriyle dikkat çekmeyi başaran Xiaomi, şimdi de Redmi Display 1A’yı özellikle uygun fiyatlı bir diğer ürün olarak satışa sunacak.

Redmi Display 1A Özellikleri

Xiaomi Redmi tarafından geliştirilen PC monitörü 23.8 inç boyutunda, 1920 x 1080 piksellik çözünürlüğüne sahip olan monitörün kontrast oranı, 1000:1, 250 nits parlaklığına sahip. Yan çerçevelere sahip olan Redmi Display 1A özellikle çoklu monitör kullanımlarında kullanıcıyı tatmin ediyor. Monitörde bir adet standart olarak HDMI ve bir adet de VGA portu yer alıyor.

Redmi Daha Uygun Fiyatlı Geliyor

İsmini duyuran firma, bilgisayar ve televizyon piyasasına da girmesiyle, ekipman alanında da adını duyurulmayı amaçlıyor. Xiaomi’den ayrılarak bağımsız bir marka olan Redmi, ürün kategorilerinin arasına monitör de ekliyor. Piyasaya sürülmesi beklenen ürünlerin Xiaomi’ye göre daha ucuz olacağı düşünülüyor. Satışa sunulması beklenen Xiaomi Redmi Display 1A için belirlenen fiyat etiketi ise yalnızca 599 yuan yani 83 dolar olarak satışa sunulacak. 83 Dolar, 565 TL gibi bir tutara denk gelecek gibi görünüyor. Ancak vergilerle beraber hesaplandığında fiyat etiketi 750 TL gibi bir fiyata yükselecektir.

Uygun fiyatlı monitörlerin de geniş ürün yelpazesinde yer almasıyla beraber, Redmi, Xiaomi’nin piyasaya girdiği ürünlerden daha uygun olacağı ve kullanıcıya hitap edeceği düşünülüyor.

Kısa süre önce yapılan lansman ile ürünün tanıtılmasıyla özellikleri de açıklanan modelde, genel kullanım için oldukça uygun görünüyor. Şık bir tasarıma sahip olan monitörde, çerçevelerin ince olması dikkat çekiyor. Çoklu kurulumlar için oldukça uygun olması da kullanıcıların tercih etmesi yönünden avantaj teşkil ediyor. 23.8 inçlik boyutuyla büyük olmayan monitör, standart bağlantılar içeriyor. Özellikle fiyatı ile de oldukça ses getiriyor. İlk olarak Çin piyasasına girmesiyle, Türkiye fiyatının da henüz açıklanmamış gibi görünüyor. LCD IPS panelinde 1920 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip olmasıyla da tercih edilecek olan ürünler arasında.