Bulten

Salgın Sürecinde Sosyal Medya Kullanımı Arttı

Virüs salgını ardından alınan tedbirler doğrultusunda alınan kararlarla insanlar karantina sürecine girdi. Bu süreçte internet kullanımın artması ile birlikte sosyal medya kullanımı da arttı. En çok kullanılan sosyal paylaşım ağları arasında İnstagram ve twitter yer alırken Tiktok da insanların en çok kullandıkları sosyal paylaşım ağları arasında yer alıyor. Teknoloji foto galeri haberleri gelmeye devam ederken insanların sosyal medya kullanımlarının giderek arttığı görülüyor. İnternet kullanımının artması ile E-ticaret hacmi de büyüyor. Evlerinde zaman geçiren insanlar temel ihtiyaçlarını internet alışverişleri ile satın almaya başladı.

Tiktok En Çok Kullanılan Sosyal Paylaşım Ağı

Virüs salgını sebebi ile alınan önlemler sonrasında insanlar evlerinde zaman geçirmeye başladı. İnsanlar evlerindeki her anı paylaşmak için sosyal medya hesaplarına yönelmeye devam ediyor. Karantina sürecinde kullanımı en çok artan sosyal paylaşım ağı Tiktok oldu. Son Dakika Teknoloji Haberleri paylaşımlarının yapıldığı twitter üzerinde ise karantina sürecinde insanlar tepkilerini dile getirmeye devam ediyor. Bu süreçte uzmanlar, insanların evdeki anlarını paylaşmak ve keyifli zaman geçirmek için sosyal medya hesaplarına yöneldiğini dile getirdi. Dijital çağda yaşanan salgında internet kullanımının insanlara büyük bir kolaylık sağladığına vurgu yapan uzmanlar sosyal medya hesaplarının hayata katkılarını da dile getirdi.

İnternet Kullanımı 4 Kat Arttı

İnternet kullanımı Coronavirüs salgını sürecinde artmaya devam ediyor. Sosyal medya hesaplarını kullanan artması ile birlikte internet alışverişlerine de talep artıyor. Bu süreçte E-ticaret satışları yapan firmaların satış hacimleri büyürken insanlar temel ihtiyaçlarını internetten alabiliyor. Coronavirüs salgını sürecinde en çok satın alınan ürünler arasında hijyen ürünleri yer alıyor. https://www.haber365.com.tr/video/teknoloji-videolari

adresinde detaylarını bulabileceğiniz satışlarda fiyatları artan ve düşüşe geçen ürünleri de görebilirsiniz. Haber365 güncel verilerine göre internet kullanımı sokağa çıkma yasağı ile büyük bir artış gösterdi. İnsanlar karantina sürecinde internet üzerinden tüm temel ihtiyaçlarını satın alabiliyor. İnternet üzerinden market alışverişi yapılan ve yemek siparişleri alan Yemeksepeti Coronavirüs salgını sürecinde en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Trendyol ve Amazon gibi E-ticaret sitelerinin kullanıcı sayılarında da artış görülmeye devam ediyor.