Sosyal Medya

Sesli Tweet Atma Özelliği Nedir?

En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan Twitter geçtiğimiz günlerde yeni özelliği sesli tweet atma fonksiyonunu uygulamaya soktu. Kullanıcılarının fikirlerini yazı ile açıklayabildikleri uygulama sesli tweet özelliği ile merak uyandırdı. Uygulama ilk çıktığın 140 karaktere kadar içerik paylaşılabilirken bu sınır sonraki süreçte 280 karakter ile sınırlandırılmıştı.

Yeni özellikler ile kullanıcılarının daha sınırsız paylaşım yapabilmelerini sağlayan Twitter kullanıcılarını memnun etmekte. Son gelen güncelleme ile beraber uygulama kullanıcıları 140 saniye ile sınırlı olan ses kayıtlarını paylaşabilecekler. Böylelikle yazıya oranla daha fazla fikir açıklamasında bulunabilecekleri bu özellik şimdiden çok sevilmiş durumda.

Uygulama yeni özelliğini paylaştığı bir GIF tweeti ile kullanıcılarına duyurmuştu. 17 Haziran atılan bu GIF’te yeni özelliğin nasıl kullanılabileceği anlatılmaktadır. Yeni özelliği merakla deneyen kullanıcılar bu özellikten son derece memnun gözükmekteler. Önceden video paylaşımı ile seslerini duyurabilen kullanıcılar şimdi çok daha kolay biçimde sesli paylaşım yapabilecekler.

Sesli Tweet Atma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Öncelikli olarak sesli tweet atma özelliğini kullanabilmek için herhangi bir yan uygulama indirmenize gerek bulunmamaktadır. Uygulamaya gelen son güncelleme ile bu özellik aktif hale gelecektir. Eğer uygulama kendisini güncelledi ve sesli tweet özelliği kullanılabilir hale geldi ise bu özelliği çok kolay biçimde kullanabilirsiniz.

Twitter sesli tweet nasıl atılır sorusu ise kullanıcıları düşündürmektedir. Tek yapılması gereken tweet atma ekranının sol kısmında beliren ses kayıt butonuna dokunmak ve fikirlerinizi sözlü olarak iletmek. Sonrasında bu sesli tweeti paylaşarak bu özelliği başarılı biçimde kullanış olacaksınız.

İngilizce tweet kelimesi şakımak anlamına geldiği için sosyal medya uzmanları bu özelliği zaten bekliyorlardı. Yapılan çalışmalar sonucunda kullanıma sunulan bu özellikten şimdilik sadece İOS işletim sistemine sahip kullanıcılar faydalanabilecekler. İOS işletim sistemine sahip herhangi bir cihazdan sesli tweet atılabilmektedir.

Android işletim sistemine sahip cihazlarda henüz kullanıma girmeyen sesli tweet atma özelliğinin yakın bir zamanda aktif hale gelmesi bekleniyor. Bu yüzden Android sesli tweet nasıl atılır sorusunu şu an için cevaplayamıyoruz. Önümüzdeki günler Twitter uygulamasına hangi güncellemeleri getireceğini bekleyip göreceğiz.