Sinema

Shahrukh Khan Zero’da nasıl cüce oldu?

Dünyanın en tanınmış hintli aktörü olan Shahrukh Khan’ın son sinema filmi Zero geçtiğimiz hafta gösterime girdi. Anushka Sharma, Katrina Kaif, Shah Rukh Khan ve Hindistan’ın yardımcı karakter oyuncularının rol aldığı bu muhteşem filmde Anushka Sharma tekerlekli sandalyede yaşamaya mahkum sakat bir kızı canlandırırken Katrine Kaif filmde de ünlü bir karakteri canlandırıyor. İki hanımın arasında bir cüce karakterine de aslında hiç da kısa olmayan Shah Rukh Khan hayat verdi.

Gerçekte bir cüce mi oynadı yoksa Shah Rukh Khan’ın ayakları mı kısaltıldı diye merak edilirken filmin yapımcı şirketi kamera arkası videolarını yayımladı. filmin çekildiği alanlarda özel platformlar kurularak Shah Rukh Khan bu alanda yürütülmüş. Son teknolojinin kullanıldığı sinema filminde ayrıca 3 boyutlu karakter yaratılarak bu karakter Khan’ın vücuduna giydiriliyor.

Türk hayranlarının da sabırsızlıkla beklediği Zero filmi’nin yönetmeni Aanand L Rai Bollywood filmlerinin teknolojinin son ürünlerini kullanmaya devam edeceğini ifade ediyor. Kral’ın Fan filminde de yine teknoloji kullanılmış, hayranın yüz şekline kendi yüz şekli aktarılmıştı. Red Chillies Entertainment şirketinin Shahrukh Khan ile giriştiği tüm projelerin büyük kazanç sağladığını ifade ederken bu filmi kesinlikle izlemenizi de tavsiye ediyoruz.