Akıllı Telefon

Sony Xperia 5 II Özellikleri

Henüz piyasaya çıkmamış bir ürün olmasına rağmen, Sony Xperia 5 II özellikleri şimdiden merak edilmeye başladı. Geçen yılın Şubat ayında piyasaya çıkarılan ve henüz ülkemizde satışı bulunmayan Sony Xperia 5 ürününün bir devamı olan bu telefon, bazı detaylar hariç olmak üzere serinin diğer ürünüyle neredeyse aynı özelliklere sahip görünüyor…

Sony Xperia 5 II Özellikleri

Sony Xperia 5 II Batarya Özellikleri Nelerdir?

Sony Xperia 5 II batarya özellikleri hakkında bilinmekte olanlar oldukça azdır. Fakat 4000 mAh batarya kapasitesi, Xperia 5’in 3140 mAh olan batarya kapasitesinden fazladır. Ayrıca telefon, hızlı şarj özelliği de bulunan bu telefonun şarj kablosu USB Type C türündedir.

Sony Xperia 5 II Temel Donanım Özellikleri Nelerdir?

Grafik işlemcisi modeli, grafik işlemcisi frekansı ve RAM boyutu değerlerinin dışında, Sony Xperia 5 II temel donanım özellikleri tamamen Xperia 5’in sahip olduğu özellikler ile aynıdır. Sony Xperia 5 II ürününün grafik işlemcisi modeli Andreno 650, grafik işlemcisi frekansı 587 MHz ve RAM boyutu ise 8 GB olarak Xperia 5’in bu donanım türlerinden daha iyi sayılabilir.

Bunların dışında telefonun yonga seti markası Qualcomm Snapdragon 865’tir. Single Core Kryo 585 (ARM Cortex – A 77) modelli 8 çekirdek ana işlemcinin frekans değeri 2.84 GHz’dir. Ayrıca birinci yardımcı işlemci ile ikinci yardımcı işlemci de bulunur. Bu işlemcilerin modelleri sırasıyla, Triple Core Kryo 585 ve Quad Core’dur. Telefonun işlemci mimarisi 64 bit ve dahili depolama alanı ise 128 GB’dır.

Telefonun 4.5 G desteği, su ve toz dayanıklılığı, yan tarafında parmak izi okuyucu sensoru, barometre, pusula, ortam ışığı sensoru, ivmeölçer ve jiroskop gibi çeşitli donanım özellikleri de vardır. 5 G desteğinin olup olmadığı bilinmemektedir.

Sony Xperia 5 II Ekran Özellikleri Nelerdir?

Yeterince bilgi sahibi olunabilen Sony Xperia 5 II özellikleri arasında, Sony Xperia 5 II ekran özellikleri de vardır. OLED teknolojisi ile üretilen ekranın boyutu 6.1 inçtir. Ekran çözünürlüğü standardı FHD + ve ekran yenileme hızı ise 60 Hz’dir. Fakat telefonun ekran yenileme hızının 120 Hz olarak bu konuda piyasanın en iddialı ekranına sahip olabileceği de iddialar arasındadır.

Corning Gorilla Glass 6 modelli, çizilmeye karşı dayanıklı camın dokunmatik türü kapasitif ekrandır. Çoklu dokunma (multi touch), HDR, çerçevesiz tasarım, 10 bit renk derinliği ve DCl – P3 renk uzayı gibi özellikler de Sony Xperia 5 II özelliklerindendir.

Sony Xperia 5 II Kamera Özellikleri Nelerdir?

Sony Xperia 5 II kamera özellikleri, piyasadaki telefonların kameralarından pek de iyi sayılmaz. Birinci kamera çözünürlüğü 12 MP, ön kamera çözünürlüğü 8 MP, ikinci kamera çözünürlüğü 12 MP ve üçüncü kamera çözünürlüğü de 12 MP olan telefon, odak takibi, perde hızı kontrolü, otomatik odak, tam manuel kontrol ve dijital görüntü sabitleyici ile optik görüntü sabitleyici gibi özelliklere sahiptir.

Dolayısıyla Sony Xperia 5 II özellikleri, piyasaya son çıkan telefonların özelliklerinden pek de iyi görünmemektedir. Fakat fiyatının ve daha bilinmeyen pek çok özelliğinin nasıl olacağı teknoloji severler tarafından merak ediliyor…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İPhone 12 Ne Zaman Tanıtılacak?