Teknoloji

Spotify’da Reklam Verme Nasıl Yapılır?

Spotify reklam verme, marka bilinirliği oluşturmak, kullanıcılara kısa yoldan ulaşmak ve benzeri pek çok işlevi yerine getirme amacıyla kullanılır.

Dijital müzik dinleme, paylaşma ve listeleme platformları arasında zirvede bulunan Spotify, reklam verme konusunda son 1 yıldır limitlerini zorluyor. Spotify’ın sadece ücretsiz planında gördüğümüz ve birkaç şarkı dinledikten sonra karşımıza çıkan reklamlar bazen sinir bozucu olabiliyor. Fakat reklam verenler için markalarını kullanıcılara ulaştırmak adına güzel bir fırsat olduğunu söyleyebiliriz.

Spotify Nedir?

Spotify, hemen hemen her ülkede mobilden, masaüstü ya da web üzerinden erişim sağlanabilen müzik platformudur. Burada şarkıcılar ve müzikseverler tek bir platform altında birleşir. Dinleyiciler her türden müziği kendilerine özel şarkı listeleri oluşturup, o listelere beğendikleri parçaları ekleyebilirler.

Ücretsiz, öğrenci, normal ve aile adı altında 4 farklı plan bulunan Spotify’da, ücretsiz plan hariç diğer tüm planlarda hemen hemen aynı özellikler aktif oluyor. Sadece ücretsiz planda reklam gösterme, atlama hakkı ve ses kalitesi gibi haklara kısıtlama getiriliyor.

Sponsorlu Reklam/Şarkı Nedir?

Spotify’da bir çalma listesi oluşturdunuz, içerisine sevdiğiniz parçaları eklediniz. Bir gün listede gezinirken sizin eklediğiniz parçalarınızla alakası olmayan, yeni eklenmiş parçalar gördünüz. İşte tam da bu noktada o parçalar sponsorlu şarkılar olarak karşımıza çıkıyor.

Sponsorlu şarkılar ilk olarak Twitter’da duyulmuş, projenin hayata geçirileceğine dair birtakım söylentiler etrafta dolaşıyordu. Bu söylentilerin boş olmadığı günümüz ücretsiz Spotify kullanıcıları tarafından derinden hissedildiği aşikâr.

Spotify’da Reklam Verme Ücretleri Ne Kadar? Nasıl Öğrenilir?

Spotify reklam ücretleri ne kadar? Spotify reklam verme? Spotify reklam ücretleri? Konuları okuyucular tarafından çokça merak edilmekte. Spotify’ın resmi internet adresinde yer alan birbirinden farklı reklam verme planları reklam vermeyi düşünen bireyler için açıkça aktarılmış.

Bu sayfada yer alan seçeneklere göre; audio reklam verme, hikaye paylaşma ve overlay gibi reklam verme seçenekleri bizleri karşılıyor. Buradaki seçeneklerden herhangi biri hakkında detaylı bilgi için (ücret, kullanım süresi, şart ve koşullar vb.) “Bize Ulaşın” kısmından mail göndererek iletişime geçebilirsiniz.

Mozilla ve Google’ın Firefox Arama Sözleşmesini Yeniliyor