Kişisel Gelişim

Tarzınıza Uygun Saç Sakal Modelleri

Hipster Sakalı Nasıl Bir Sakal Modelidir?

Hipster 1900 yıllarda daha çok kullanılan ve günümüzde de moda olarak insanların tercih ettiği bir sakaldır. Aslında bu çok şekil verilen değil şekilsizliğin kabul ettiği bir sakaldır. Saçın sakalın birbirine karışması demek anlamında kullanılan bir şey. Ama bu yanakların ve bıyıkların daha temiz saçını daha temiz kullanan bir sakaldır. Saçının daha çok kullanan bakımı sakalın uzunluğu çok uzadığı zaman uçları temiz olmalıdır. Hipster sakalı uzun olması gerekmektedir. Bıyıklar uzun bırakılmalıdır. Dudak mesafesinden daha kısa olabilir. Uzunların arasında kısa olmayacaktır. Çünkü onlar temiz olmuyor. Sakala bakım yapıldığı zaman yüze bakım yapılmış olmaktadır.

Kaba Sakal Nasıl Bir Saç Modelidir?

Kaba sakal daha dağınık daha salaş olabilir. Kaba sakalı düzeltmek toparlamak daha iyi bir hale getirmek için farklı bir kesim tekniği olmalıdır. Düzeltilmesi için daha rahat kullanılması için Ama bu kendi haline bırakılmış sakal çeşitlerindendir. Herkeste eşit derecede olacak diye bir anlam yoktur. Bazılarının daha yoğun bazılarının daha az bölümleri var yani sakalın daha çok olduğu veya daha az olduğu bölümler vardır. Bu bölgelere dikkat ederek kuaförün veya berberin kesmesidir. İnsan elinde yapılması zor bir iştir. Yani kişi bir berber eğitimi alması lazımdır.

Bıyık Bırakırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? – Saç Sakal 

Erkekler bıyık modellerini tercih ederken dikkat etmeleri gereken şey alnın genişliği yüz hatları, burnun yapısı tabiki yaptığı iş bununla orantılıdır. Kaşın inceliği ve uzunluğu olarak kaç santimetre olduğu ile orantılıdır. Bıyık ile kaşın aynı orantıda olması gerekmektedir. Örnek olarak siyah ayakkabı ve siyah kemerin uyumu olması gereken şeydir. Bıyığın boyu kaş ile aynı olmak zorundadır. Yani genel görsel olarak yakışması anlamında insanların gözünde ani patik değil sempatik görünmesi için Kaş ile bıyık birbiriyle orantılı olmak zorundadır. Bıyığın uzun kısa veya duruşu yatay veya dik olması ile üst dudağın alt kalınlığı ile ince Ağzın genişliği ile alakalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı