Teknoloji

Teknoloji Alanında Gelişmiş Ülkeler

Yeni dönem hayatında lüks olmak ve gelişmişlik tamamen teknoloji adı altında olmaktadır. Öne çıkan ülkeler ilk olarak askeri değerlere önem verirken her alanda bu ülkeler geliştirmektedirler.

Yeni dönem hayatının önemli bir parçası olan endüstri çok şirket tarafından, geliştirme yaparken devletine destek vererek gelişme adına büyük bir pay sahibi olmaktadır. Teknolojiyle öne çıkan 10 ülke sıralaması şu şekildedir.

Amerika Birleşik Devletleri

Güncel hayatta dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD teknoloji adına önemli ülkelerden birisidir. ABD ilk internetin bulunduğu ülkedir.

Teknolojisiyle birçok ülkeden önde ve günlük hayatımızda kullandığımız telefon, pc, sosyal medya platformlarının sahibidir. Google, Apple, Facebook gibi öne çıkan şirketler ABD’ye aittir.

Rusya

ABD’nin dünya üzerinde en büyük rakibi tıpkı ABD gibi gelişmiş süper bir güç. Günümüzde uzay teknolojisiyle en çok öne çıkan ülke konumundadır. Sanayisi ve uçak, nakliye ve üretim ekipmanlar ile ihraç edebilen bir konumdadır.

Almanya

Avrupa üzerinde 1 numaralı ekonomiye sahip mühendisliği, altyapısı, askeri teknolojisi, bilimsel araştırmasıyla. global çapta öne çıkmış alman disiplini adıyla dünya nam salmış disiplini ve çalışma şartlarıyla çok öne çıkmış bir ülke konumundadır.

Otomobil de de en öne çıkan üretici olan Almanya teknoloji adına çok gelişmiş durumda bir ülkedir.

Kanada

 Kanada öne çıkan birçok şirketin ev sahibidir. O şirketler; Spotify, Blackberry, Hootsuite Media, gibi dünya çapına adını duyurmuş teknoloji harikası alanlarını sunmuştur.

E-ticaret ise Ottowa merkezi olan şuanda dünya üzerinde 2,5 milyar dolardan fazla değer aldı ve insanlığa 2015 yılında açılmış durumda olmasına rağmen önemli bir başarı yakalamıştır.

Çin

Nüfusu ile nam salmış kalabalık bu ülkede bilim ve teknoloji adına uzun bir geçmişi bulunmaktadır. Günümüzde özellikle ülkemizde çok eşya Çin malı bu da sürekli üretim ve teknolojiye sahip olduğunu göstermektedir.

Çok kaliteli mallar çıkarmasına rağmen çok fazla da çakma mal üretimi oluyor ancak emin olun kaliteli malları Çin gerçekte yapıyor.

Singapur

Küçük ve nüfusu az olmasına rağmen Singapur teknolojisiyle öne çıkmış ülkelerden birisidir. Fahiş gayrimenkulü ile finansal sektör ve teknoloji sektöründe de fazla etkisi olan bir ülkedir.

Bankacılık adına oluşmuş ödeme süreçleri, müşteri merkezli araçları, düzenlenmesi yapılan ülkede yenilikçilik öne çıkmış durumdadır.

Hindistan

Mobil teknolojisiyle BT, muhasebe müşteri hizmetleri gibi alanlarda dış kaynak kullanımında öne çıkan Hindistan. güncel hayatta mobil uygulama ve e-ticaret ve iş gibi alanlarda en öne çıkmış devlet olarak biliniyor.

Teknoloji Devi Japonya

Bu listede insanlığa özellikle teknolojisiyle hizmet veren Japonlar nükleer teknolojisi, fotoğrafçılık, mobil, bilgisayar, robotlar, eğlence adına insanlığa öne çıkmış markalarıyla da birçok model ve marka sunmuştur. Özellikle teknoloji adına ilk öncelik bu ülkeden çıkmaktadır. Genellikle Japonlar bulmaktadır.

Güney Kore

Son yıllarda yenilikçi kreasyonlar ve fikir ve bilgi birikimi, olan buna sahip olan bir ülke haline geldi. Mobil özellikle ev sahipliği yapan bu ülkede güncel olarak samsung gibi bir marka özellikle öne çıkmış ve başarılı şekilde ilerlemektedir.

İsrail

Askeri, sivil sürücüler, uydular, kendini sürme teknolojisi ve daha birçok teknoloji özellikle askeri teknolojiye ağırlık vermiş ülkedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: YouTube’a Yeni Özellik Geldi!