Teknoloji

Telefonlarda Taksit Sayısı Düşürüldü!

Artık, telefonlarda taksit sayısı düşürüldü! 3500 TL ve üzeri akıllı telefon alacak kişiler yalnıza 3 taksitle telefon alabilecekler. Peki, 12 taksitle alınabilecek telefonlar hangileri? Taksitle satın alınabilecek olan 2000 TL ve 3500 TL arasındaki telefonlardan bugün sizlere bahsettik. Telefonlarda Taksit Sayısı Düşürüldü! 

Bugün, resmi gazetede yayınlanmış olan haberle beraber telefon alıcıları üzüldü.  Taksitli telefon almak artık zor hale getiriliyor.

Eğer 3500 TL ve altı telefon almayı planlıyorsanız o zaman 12 taksitle telefon satın alabilirsiniz. Peki, 12 taksitle alınacak telefonlar hangileri?

Telefonda taksit sayısı düştü

Cep telefonunda taksit sayısı düştü! Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu yani BDDK tarafından yayınlanan yeni yönetmeliğe göre cep telefonuna gelen taksit sayısı düşürülmesi konusunda detaylar ortaya atmıştı. Sunulan bu yönetmelik taslağı resmen onaylandı. Yeni yönetmeliğe göre cep telefonu taksit sayısı 3500 TL den yüksek telefonlarda vade farkı 3 ay ile sınırlandırıldı. Yani eğer 3500 TL den yüksek bir telefon alırsanız bu telefonu 3 ayda ödemeniz gerekiyor.

12 taksitle alınabilecek telefonlar

Çıkarılan bu yasanın bankalar tarafından verilen krediler ve GSM operatörleri için de geçerli olduğunu söylemek isteriz. Yani yasal olarak 3500 TL den yüksek olan telefonu 3 aydan daha fazla taksit ile alabilirsiniz. Ama 3500 TL nin altında olan telefonlarda herhangi bir sorununuz bulunmamaktadır. Bu telefonlar için 12 aya kadar vade yaptırma şansınız bulunuyor

1- Oppo Reno 2z

2- Xiaomi Mi 9T

3- Galaxy A70

4- Galaxy A50

5- Huawei P30 Lite

6- Oppo A9 

7- Xiaomi Redmi Note 8 Pro

8- Samsung Galaxy M30s

9- iPhone 7

Yukarıda sizler için 3500 TL ve altı alacağınız dokuz adet telefondan bahsettik. Bu telefonların arasından şüphesiz en trend olanı iPhone 7 dir. Eğer yeni telefon alıp satmayı planlıyorsanız kesinlikle iPhone serilerinden şaşmayın. Hangi fiyata alırsanız alın, çok bir fiyat kaybına uğramadan tekrar satabileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Mi 10 Pro Özellikleri, Çıkış Tarihi, Fiyatı