Genel

THY Pilotu Çekim Yaptığı İlginç Videoyu Paylaştı

Türk Hava Yolları’nın Pilotu Atilla Şentürk, İstanbul-Köln seferini yaptığı sırada gökyüzünde gördüğü garip bir cismin videosunu kayıt altına aldı.

Türk Hava Yolları pilotu olarak görev yapan Atilla Şentürk, İstanbul-Köln seferinde seyir halindeyken gökyüzünde ilginç ve son derece hızla hareket eden bir nesne gördü. Tanımlayamadığı Cismi cep telefonu kamerasıyla kayıt altına alan Atilla Şentürk “Ben bu kadar hızlı uçan bir şey görmedim” diyerek hayretini dile getirdi.

THY Pilotunun Görüntülediği Cisim

THY pilotu Atilla Şentürk, yaşadığı olayı anlatırken sadece bu cümleyle de kalmadı. DHA’nın yaptığı habere göre pilot Şentürk “”Kokpit sol camının gökyüzünde görebildiği tüm ufku 1 saniyede boydan boya kat etti. İnanılmaz bir hız. Almanya Köln uçuşunda yüksek irtifada inanılmaz parlak bir gök cismi gördük. Uydu veya yıldız değildi. Sonra inanılmaz bir hızla uzaklaşarak kayboldu. Hayatımda ilk defa böyle bir şey gördüm. Çok yakınımızdaydı ve güneşe rağmen çok parlaktı. Ben bu kadar hızlı uçan bir şey görmedim. Kabin amiri Efsun Selin Sezer ve First Officer Özgür Erdaş aynen şahit oldular” dedi.

DHA

Videoda üst tarafta zorlukla görülebilen beyaz nokta, az bir zaman zarfında zikzaklar yaptıktan sonra görüş alanından kayboluyor. Yukarıda göstermeye çalıştığımız zoomlanmış görüntüdeki cisim, kısa bir zaman içerisinde kayboluyor.

THY Pilotunun Çektiği Video :