Akıllı TelefonTeknoloji

Tuşlu Telefon Üretimi Başladı!

Eskilerin gözdesi olan tuşlu telefonlar yeniden üretilmeye başlanacak gibi gözüküyor. Günümüzde de hala yaşı ilerlemiş kişiler tarafından kullanılan tuşlu telefonların yeni üretimleri uzun zamandır yapılmıyordu. Özlenen tuşlu telefon üretimi başladı! 

Tuşlu Telefon Üretimi Başladı!

Nokia tarafından eski tipte, fiziksel tuşlara sahip olan ve featured phone olarak bahsedilen bir telefonla piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Nokia TA-1212, yani yeni Nokia Xpress telefonun kısa süre önce bilgileri sızdırılmıştı. Yeni edinilen bilgilere göre de telefon 3C sertifikası aldı. Yani bu telefon bir nevi ete kemiğe bürünmüş durumda.

Yeni tuşlu telefon Xpress, yalnızca 2G desteğiyle müşterilerine sunulacak. Bazı servis sağlayıcıları tarafından bu iptal edilmiş olsa da hala tercih edildiği bir gerçektir. Özellikle de gelişmekte olan telefon pazarları için 1200 mAh pili ve ön kısımda yer alan hoparlörüyle eşsiz müzik keyfini yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda bu telefonun arka tarafında flash ışıklı bir kamera da var.

Nokia Xpress Telefon Özellikleri

Nokia’nın özlenen ve beklenen telefonu Nokia Xpress telefon özellikleri sızdırıldı. Biz de sizlere bu telefon özellikleri konusunda bilgi vereceğiz. İşte, Nokia Xpress Telefon Özellikleri…

  • 2.4 inç, 240×320, renkli ekran
  • 16MB dahili hafıza + microSD ile 32GB’a kadar yükseltme
  • 0.36GHz, tek çekirdek işlemci
  • 8MB RAM
  • 88 gram ağırlıkta

Tuşlu Telefon Nerede Satışa Sunulacak?

Telefonun henüz hangi pazarsa satışa sunulacağı ve fiyat etiketi de henüz belli değildir. Genelde bu tip telefonlar Hindistan ve Çin gibi pazarlarda büyük rağbet görüyor. Elbette Avrupa da satıldıkları da oluyor.

Her ne kadar insanlar tarafından akıllı telefon tercih edilse de bu tip featured telefonlar da hem sağlam hem de uzun ömürlü pil faktörleri sayesinde hala tercih edilmektedir. Elbette sürekli işi internet üzerinden olanlar, sürekli WhatsApp gibi platformları kullanmakta olan kişiler mutlaka daha donanımlı bir telefon kullanmalıdır. Tuşlu telefonlar elbette işinizi görecektir ama yeterli olmayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yanlış Lastik Basıncının Etkileri