Genel

Twitch Gift Card Nedir? Fiyatı Ne Kadar?

Günümüzün en popüler canlı yayın platformlarından biri olan Twitch yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. 2020 Yılına oldukça hızla giren ve milyonlarca aktif kullanıcısı olan canlı yayın platformu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla oyuncuların dikkatini çekti. Yapılan resmi acıkamaya göre şirket artık fiziksel hediye kartlarını satışa sunacak. Peki, Twitch Gift Card ismi verilen fiziksel kartlarla oyuncular ne yapacak? Oyun tutkunları tarafından oldukça merak edilen bu sorunun cevabını sizler derledik.

 

Twitch Gift Card Nedir?

Twitch Gift Card nedir sorusu, oyun severler tarafından oldukça sık sorulmaktadır. Dünyanın en popüler canlı yayın platformlarından biri olan Twitch tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan fiziki ve dijital kartlar sayesinde oyun severler platform içerisinde bağışta bulunabilecek. Peki, yakın zaman içerisinde ülkemizde de satışa çıkması beklenen kartlarla hangi aktiviteler yapılabilecek?

 

Twitch Gift Card İle Neler Yapılabilir?

İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri içerisinde satışa sunulan kartlar, platform içerisinde Bits para birimine dönüştürebiliyor. Özel olarak dönüştürülen bu para birimi sayesinde yayıncılara abone olunabiliyor, abonelik hediye edilebiliyor veya istediğiniz bir yayıncıya bağış yapabiliyorsunuz.

Fiyatı

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Twitch Gift Card fiyatı dikkat çekiyor. İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri içerisinde satışa sunulan kartlar sayesinde oyun severler birçok aktiviteyi platform içerisinde kolaylıkla yapabilecek.

Dijital olarak söz konusu hediye kartları satın almak isteyenlerin karşısına ise 4 farklı seçenek çıkıyor. Oyun tutkunları istemeleri durumunda 25 dolar, 50 dolar, 100 dolar ve 200 dolar olan hediye kartlarından birini tercih edebilecek. İsteyen kullanıcılar ise 15 dolardan başlayan fiyat seçeneklerine sahip fiziksel kartları satın alabilecek.

Söz konusu kartları satın alabilmek için aşağıda bulunan linki kullanabilirsiniz. Fakat söz konusu hediye kartların kullanımı ve satın alımı şu an için sadece Amerika Birleşik Devletleri içerisinde yapılabiliyor. İlerleyen günlerde hediye kartlarının diğer ülkelerde de kullanılması bekleniyor. Twitch platformu tarafından yapılan açıklamaya göre hediye kartlarının herhangi bir kullanım süresi bulunmuyor. Twitch hesabınızın aktif olduğu süre boyunca istediğiniz zaman satın aldığınız kartları kullanabilirsiniz.