Sosyal Medya

Twitter Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Hatırlıyor musunuz? Babalarımızın, dedelerimizin ilk telefonları büyük antenli, cebe sığmayan, ayrı bir kılıfı olan telefonlardandı. Daha sonra o telefonlar küçüldü, ceplere sığmaya başladı. Telefonlarını korumak amacıyla atalarımız önce onu şeffaf bir poşete sarar, ondan sonra da deri bir kılıfa koyardı ki zarar görmesin diye. Hiç anlam veremediğimiz halde teknoloji hızla gelişti. Önce telefonlar evlerde, sonra ceplerde, şimdide ellerde olmaya başladı. Ellerde diyoruz, çünkü eski yeni herkes elinden telefonları düşürmüyor. Acaba neden? Tabi ki sosyal medya yüzünden. Sosyal medya öyle almış ki içerisine bizi… Bir türlü çıkmak bilmiyoruz. Çıkmak isteyenler için elbette yol var. Hesaplarını dondurma. Biz bugün sizlere Twitter Dondurma İşlemi konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

İnternet alemi öyle bir uçurum ki… Bir giren bir daha çıkamıyor. 7 den 70’e herkesin elinde şuan o akıllı telefonlardan var. Akıllı telefonların hayatımıza gireli de çok olmadı halbuki. Yaklaşık olarak bundan 10 ila 15 yıl önce çocuklar mahallelerde top koşturup, cam kırarlardı. Ve bundan da keyif alırlardı. Şimdilerde ise sokaklar sessiz ve kimsesiz kaldı. Ne top koşturan çocuklar, ne de cam kıran yaramazlar var. Tek mutlu oldukları şey bilgisayar oyunları ve sosyal medya. Çocuklarımızı, sosyal medyadan nasıl uzaklaştıracağız? Diye merak ediyorsanız eğer kesinlikle onlara sınırlama koymayın ve hesabını dondurmasını, kendisine zarar verdiğini açıklamanız gerekiyor. İşte, Twitter Dondurma İşlemi Ayrıntıları…

Twitter Dondurma İşlemi Gerçekleştirme Aşamaları

Herhangi bir nedenden dolayı kendi hesabınızı veya başkasının hesabını dondurmak istiyorsanız eğer size sunacağımız adımları kullanarak dondurabilir ve bekleme süresinin hemen ardından gerçekleştirebilirsiniz.

Web Üzerinden Twitter Dondurma

 • Öncelikle Twitter’a girin. Profil resminizin üzerine tıkladığınızda açılan menüden Ayarlar ve Gizlilik kısmına giriş yapın.
 • Hesap sekmesine tıkladığınızda en altta “Hesabını devre dışı bırak” yazısını göreceksiniz. O yazının üzerine tıklayın.
 • Twitter sizden vazgeçmek istemediği için hesabınızı devre dışı bırakmamanız adına elinden gelen herşeyi yapacak ve size bazı bilgiler sunacaktır. O bilgileri okuyun ve kararlıysanız, “kullanıcı adını devre dışı bırak” yazısına tıklayın.
 • Hesabınız artık devre dışı…

İOS ya da iPhone Üzerinden Twitter Dondurma

 • Telefonunuzda yüklü olan Twitter uygulamasını açın. Karşınıza çıkan Profil resmine tıklayın ve Ayarlar ve gizlilik kısmına giriş yapın.
 • Hesap öğesine tıkladıktan sonra ekranın en altına indiğinizde “Hesabını devre dışı bırak” yazısını göreceksiniz.
 • Daha sonra karşınıza şifrenizi girmeniz için bir şablon açılacak. O şablona tıklayarak şifrenizi girin.
 • Ve hesabımı devre dışı bırak ögesine tıklayın.
 • Hesabınız kapandı!

 

Android Üzerinden Twitter Dondurma

 • Telefonunuzda yüklü olan Twitter uygulamasına giriş yapın. Üst menüde olan profil resminize tıkladıktan sonra Ayarlar ve gizlilik kısmına tıklayın.
 • Hesap ögesinin altında yer alan “Hesabını devre dışı bırak” yazısına tıklayın.
 • Son olarak şifrenizi girerek “hesabımı devre dışı bırak” yazısına tıklayın.
 • Hesabınız artık devre dışı!

 

Twitter Aktifleştirme Nasıl Yapılır?

Twitter hesabınızı devre dışı bıraktığınız takdirde yani dondurduğunuzda adınız ve herkese açık olan profiliniz dahil Twitter da görüntülenmeyecektir. Twitter aktifleştirme işlemi gerçekleştirmek için twitter sitesine ya da uygulamasına giriş yaparak e-posta adresinizi ve şifrenizi girmeniz yeterlidir. Bu işlemi yaptığınız an hesabınız yeniden aktif olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Samsung Galaxy J3 Pro Cep Telefonu