Akıllı TelefonSosyal Medya

Whatsapp 2019’da hangi yeniliklerle geliyor?

Son yılların en çok kullanılan programlarından birisi olan Whatsapp, artık neredeyse hepimizin tüm hayatının tam ortasında olan bir uygulama ve bu uygulamada yapılacak olan tüm yenilikler 7’den 70’e herkesi ilgilendiriyor. Biz de bu yazımızda 2019 yılında Whatsapp’a getirilmesi planlanan yeniliklerle ilgili birkaç bilgiyi sizlerle paylaşacağız.

  • Grup Çağrı İkonu İlavesi

Artık üç beş kişi bir araya gelse Whatsapp grubu kurduğu bir gerçek. Bazen bir gruptaki yazışmaların saatlerce sürdüğü de çok sıkça görülen bir durum. Whatsapp bu noktada kullanıcılarının işini kolaylaştırmayı hedefleyen bir yenilik getiriyor. Grup çağrı ikonu ile uzun yazışmalarla harcanacak vakit minimize edilerek grupça sesli konuşma imkanı sağlanacak.

  • Mesaj Silme Süresi Değişimi

Kısa bir süre önce Whatsapp programına eklenen mesajların silinmesiyle ilgili de bir değişiklik geliyor. Bir mesajı gönderdiğinizde bu mesaj için “herkesten sil” butonu sadece 7 dakiklığına açık kalıyordu. Whatsapp bu özelliğin kullanım süresini biraz daha uzatarak 4096 saniyeye yani 1 saat 8 dakika ve 16 saniyeye çıkarmayı planlamaktadır.

  • Çoklu Sesli Mesaj Oynatma

Özellikle kalabalık Whatsapp gruplarında önemli bir sorun olan sesli mesajlara ulaşma konusunda da bir yenilik geliyor. Daha önce arka arkaya gelen sesli mesajlar tek tek açılması gerekirken yeni gelecek düzenlemeyle sesli mesajların otomatik olarak oynatılması sağlanacak ve kullanıcılara oldukça vakit kazandıracak bir güncelleme olacak.