Genel

WhatsApp Yeni Kararla Karşımızda!

Her geçen gün kendini yenilene WhatsApp bu kez de yeni kararla karşımızda! Günümüzde en popüler mesajlaşma programlarından biri olan bu uygulama, dünya genelinde en popüler uygulamalardan biri. Haliyle aldığı kararlar da milyonları etkilemektedir. Gelen son açıklama da oldukça dikkat çekici. Zira artık yapılan uyarılara uymayan kişiler bir takım yasal yaptırımlarla karşı karşıya kalacak. İşte o karar…

WhatsApp Artık Yasal İşlem Uygulayacak!

WhatsApp kullanıcıların güven ve rahatlık içerisinde uygulamada gezinmeleri ve vakit geçirmeleri için artık istenmeyen mesaj gönderildiği takdirde yasal işlem uygulayacağını belirtti. Uygulayacağı bu yasal işlem, grup yöneticilerini de kapsıyor. Eğer istenmeyen bir kişi tarafından mesaj gönderilirse, o kişi veya kişilere WhatsApp tarafından dava açılacaktır.

En çok kullanılan mesajlaşma programlarından biri olan WhatsApp, bu kez karşımıza yasal işlemle geliyor. İstenmeyen mesajlar gönderen kişilere uygulanacak olan yasal işlem, bazı kullanıcıların canını sıksa da bazı kullanıcıları sevindirmiştir. Çünkü insanlar artık kendini güvende hissedecek ve korkmadan mesajlaşabilecektir. WhatsApp ın bu yeniliği bizce de çok iyi oldu.

WhatsApp uygulaması, en çok kullanılan mesajlaşma programlarının başında gelirken, artık bir dönemin daha sonuna gelinmektedir. Toplamda 1.5 Milyar aktif kullanıcısı olan ve diğer mesajlaşma uygulamaları arasında en iddialı uygulama olan WhatsApp, kullanıcıların daha sağlıklı ve güvenli zaman geçirmeleri adına bir takım önlemler almıştır. Bu önlemler vasıtasıyla insanların oldukça dikkat etmesi gerekiyor.

Bu bağlamda yaşantımızı kolaylaştıran bu mesajlaşma uygulaması, açılan ortak söyleşi gruplarında yaşanan tatsızlıklar nedeniyle zaman zaman başımıza dert açabiliyor. Grup üyelerinin ileti gönderilerinde konu kurallarına uymamaları nedeniyle iletişimde gergin anlar yaşanabilir.

Bu program tarafından yapılan açıklama da otomatik mesaj atılması ve diğer kullanıcıların rahatsız edilmesi gibi durumların saptanması durumunda sorumlu kişilere karşı yasal adımların atılacağının altı çizilmiş oldu.

Teknolojinin giderek gelişim göstermesiyle hayatımızın bir parçası haline gelen bu mesajlaşma uygulaması kullanıcılarının uygulama üzerinde daha rahat ve daha güvenli zaman geçirmeleri adına almış olduğu kararla, otomatik mesaj atan kişiler ve diğer kullanıcıları rahatsız edici yazı, resim gönderen kişilerin dava edileceğini duyurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Çalışanı Olmayan Huawei Mağazası Açıldı!