TeknolojiWebmaster

Windows 10 Oyun Performansı

Yeni Windows 10 piyasaya sürüldü ve 10 milyondan fazla kişi yeni işletim sistemine geçti. Şu ana kadar Microsoft’un prestijli lansmanlarından biridir. Birçok zihin üfleme özelliği ve ilginç görünümüyle, Windows 10 piyasada oldukça iyi performans gösteriyor. Lansmanındaki kaos azaldı ve potansiyel kullanıcılar daha avantajlı özellikler bekliyor. Bununla birlikte, Windows 10’un oyuncular için ne var? Endişe edilecek Windows 10 oyun performansı sorunları var mı? Windows 10 oyun performansında dramatik bir iyileşme mi beklemelisiniz? Veya eski ve yeni oyunlarla uyumluluk sorunlarına tanık olur musunuz? Windows 10 oyun performansını doğrulamak için çok sayıda analiz yapılmıştır. Ve bu makale size sonuçları hızlı bir şekilde gösterecekbu analiz.

İşletim Sistemleri Arasındaki Savaş

Windows 10 oyun performansını Windows 7 ile karşılaştırırsanız, birçok zihin iyileştirmesi göreceksiniz. Ancak, karşılaştırma windows 10 oyun performansı ile windows 8 oldukça yapışkan. Bunun nedeni, bu iki oyun platformu arasında çok fazla fark olmamasıdır. Aslında, ham windows 10 oyun performansı da Windows 7’nin performansına eşdeğerdir.

Windows 10 Oyun Performansı

Mevcut Windows 10 oyun performansı şu oyunlarla karşılaştırıldı: Tomb Raider, Arkham City ve Middle Earth – Shadow of Mordor. Kullanılan sistemler 16GB DDR4 RAM’li Intel Core i7-5930K ve M.2 Kingston HyperX Predator 480GB SSD idi. Bu üç işletim sisteminde sonuçlar oldukça aynıdır . Örneğin, Arkham City, Windows 10’da 14 fps’de oynandığında 118 fps’den 123 fps’ye küçük bir artışla 5 fps yaptı. FireStrike için windows 10 oyun performansı ile windows 7 arasında 100 puanlık ciddi bir artış var. Ancak, Windows 10 oyun performansı ile Windows 8.1 arasında sadece 6 puanlık bir artış görüldü. Windows 10’da birkaç estetik fark var; ancak, işletim sisteminin temel mimarisi Windows 8’e benzer.

Windows 10 ve DirectX 12 Arasındaki Bağ

Windows 10 oyun performansı, DirectX’ten güçlü bir şekilde etkileniyor. Varsayılan olarak DirectX, oyunların bilgisayarla nasıl etkileşimde bulunduğunu tanımlar. Uygulama Programlama Arayüzü olarak görev yapar. DirectX, Windows 95’in başından beri uygulanmaktadır. Ve, DirectX 12 – özelliğin onbirinci yinelemesi çok etkileyici ve güçlü değişikliklere sahiptir. Windows 10, DirectX 12’ye güçlü bir şekilde güvenir. DirectX 11 optimize edilmiş programlara ve oyunlara kıyasla DirectX 12’de% 85’ten% 300’e kadar büyük bir performans artışı görülür. Bu sıçrama ağırlıklı olarak çok büyüktür ve herhangi bir oyuncu oynamak ister.

Eski iyidir!

Eski bir sisteminiz ve yeni bir Windows 10 yükseltmeniz varsa, şanslısınız demektir. Bunun nedeni DirectX 12’nin daha yavaş, eski CPU’larda güçlü performans kazanımları göstermesidir. Kutunuz eskiyse, Windows 10 çok daha iyi çalışır. Diğer bir deyişle, bir Intel Core i5 işlemci ve iyi, çalışan bir ekran kartı, korkunç bir Core i7 süper uç işlemciden daha iyi bir oyun deneyimi için yeterlidir. Ancak, eski donanım ve yeni işletim sisteminin özelliklerinden yararlanmak için oyunun DirectX 12’den haberdar olduğundan emin olmalısınız.

Güçlü ve Güç Verimlidir

Windows 10 oyun performansının yanı sıra, oyuncular tükettiği çok az güçle aşık oluyorlar. Wardell, Windows 10 ve DirectX 12’nin çok az güç gerektirdiğini belirtiyor. Belirli bir çekirdeği tamamen kullandığınızda, çok fazla güç kullanacaksınız. Bununla birlikte, gücü birkaç çekirdek arasında dağıtmak daha fazla tasarruf etmenize yardımcı olacaktır! Bu, sisteminizin pil ömrünün önemli ölçüde artacağı anlamına gelir. Oyun performansı hakkında konuştuğumuzda bu, bazı pencerelere 10 konuya yer bırakıyor . Tüm çekirdekler kullanıldığından, bilgisayarınız biraz ısınabilir.

Ekran Kartlarına Dokunma

Oyuncular, bilgisayarınızda kaç ekran kartı var? Şimdi, çok dikkatli düşünmelisiniz. Çünkü Windows 10 sisteminizde harikalar yaratabilir. Windows 10 oyun performansının arkasındaki temel nedenlerden biri, tek ekran kartınızı ikiye dönüştürme yeteneğidir. Genellikle, sistemdeki entegre grafik kartı hiçbir zaman oyun amaçlı kullanılmaz. Neyse ki, Windows 10 ve DirectX 12, entegre kartı kesintisiz ve güvenilir bir ortak işlemci olarak kabul ederek yüksek performans seviyelerine ulaşıyor. Bununla birlikte, performanstaki ani artış, son birkaç yılda büyük ölçüde büyüyen video kartları arasındaki üretim boşluğuna bağlıdır. Daha yüksek seviyede, Windows 10 oyun performansı DirectX 12 tarafından garanti edilir, çünkü işlemcideki birçok boş çekirdeğe dokunabilir.

Küçük Bir Aksaklık

Ateşli oyunculara göre, Windows 10 oyun performansı masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda konsollardan daha iyi olacak. Windows 10’u almak için en iyi oyun cihazlarından biri Xbox One’dı. Bununla birlikte, DirectX 12 az çok PC merkezlidir. Bu yüzden konsollardaki Windows 10 oyun performansı işarete kadar görünmeyebilir. Windows 8 ile karşılaştırıldığında, bu performans çok daha iyi ve mavimsi.

Skorlarda Ani Atlama

Son fakat kesinlikle en az değil, Windows 10, Windows 7’den daha hızlı bir hızda önyükleme yapıyor. Bu, Windows 10 oyun performansı tacında başka bir tüy! Atlama, galibiyet 10 ve galibiyet 7 arasında% 200 kadar yüksek (ancak galibiyet 10 ve galibiyet 8 arasında sadece% 23). Tüm bu günlerde Windows 8’de oyun oynuyorsanız, kesinlikle Windows 10 ve Windows 7 arasında büyük bir hız artışı göreceksiniz ! Ayrıca, yeni platform oyunları şık bir şekilde ele alıyor. Windows 10 oyun performansı ile ilgili en seksi şeylerden biri, herhangi bir oyunu oynayabilir ve anında masaüstüne geçebilirsiniz .

Genel olarak, Windows 10 oyun performansı oldukça dikkat çekicidir. Elbette, bu yepyeni oyun platformu için birçok ilginç güncelleme ve henüz gelecek özellikler var. Birçok oyuncuyu cezbetti ve birkaç eski sürümle (hem yazılım hem de donanım özellikleri) uyumlu, bu da onu oyundaki bir sonraki büyük şey yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bulut Oyunları Hakkında Bilgi