Webmaster

Wordpress Kategorileri AMP Olarak Gösterme

Pek çok sitenin alt yapısında kullanılan WordPress üzerinden siz de bazı düzenlemeler yapmak isteyebilirsiniz. Biraz önce WordPress üzerinden bazı düzenlemeler yapıyordum kı aklıma gelen AMP yi yapmak için biraz çaba göstermeye başladım. AMP derken ne demek istediğimi sorgulayabilirsiniz. Sitede olan kategorileri AMP olarak gösterirsek eğer daha fazla hit alabiliriz. Ben de bu AMP olarak gösterme işleminde bir sorun yaşıyodum. Maalesef Türkçe kaynakları araştırdığımda böyle bir sorun için herhangi bir çözüm yolu bulamadım. Bende kendi çözümümü kendim üretmeye çalıştım. Çabaladım, uğraştım ve buldum. Bulduğum sonucu da sizlerle paylaşmak istedim. WordPress Kategorileri AMP Olarak Gösterme

WordPress Kategorileri AMP olarak gösterme artık çok kolay. AMP sayfasını güncelleyerek siz de daha fazla hit alabilir ve kazancınızı artırabilirsiniz. Okumaya devam ederek siz de öğrenebilir ve kategorilerinizi AMP sayfalarına ekleyebilirsiniz. AMP sayfası eklemek zor diyorsanız eğer hiç endişelenmeyin, Sizlere bahsedeceğimiz adımları okumaya devam ederek siz de detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

WordPress Kategorileri AMP Sayfalarda Nasıl Gösteririm?

Bir takım araştırmalar yaptığımda bu işlemin çok ama çok basit olduğunu gördüm. Tabi bazı şeyleri uğraşarak tecrübeyle öğrenebiliyoruz. Bu durum da benim için yeni bir tecrübe oldu. Bu işlemi on-off işlemiyle basitçe halledebilirsiniz.

WordPress paneli üzerinden kullandığınız Accelerated Mobile Pages eklentisi eğer yoksa indirin. Varsa da eklentinin Options bölümüne gelin.

Tam burada Settings General sekmesine tıklayın. Bazı WordPress sürümlerinde Settings – Advance – Settings olarak gözükebilir.

Daha sonra sayfada alt kısma doğru gelin. Burada Archive Page Support bölümü eğer Off ise On haline getirin ve ayarlarınızı kaydedin. İşlem tamam…

Kontrol etme amacıyla da https://www.siteadresi.com/category/kategoradi/amp olarak yazdığınız zaman AMP sayfasına gitmelidir. Girdiğinizde karşınıza sayfa açılıyorsa eğer hiç bir sorun yok demektir.

WordPress kullanımı basit olduğu kadar ufak tefek ayrıntılara da sahiptir. Emin olun ki bu ayrıntıları öğrendikten sonra hiç bir sorununuz kalmayacak. Her daim uygulamalı olarak öğrenmek daha iyi olacaktır. Siz de uygulayarak öğrenebilir ve tecrübe sahibi olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Türkiye’de Otomotiv Üretimi Durdu!