Teknoloji

Xiaomi TV Satış Rakamları Dudak Uçuklattı!

10 Kasım 2019 u 11 Kasım 2019 a bağlayan gece müthiş bir başarı elde etmeyi başarmak Xiaomi TV modelleri, teknoloji gündemine damgasını vurdu. Peki, şuan da Xiaomi TV satış rakamları ne durumda? Ocak 2019 ile Kasım 2019 raporu nasıl? Xiaomi TV, son zamanların en çok tutulan televizyonları arasında yer almayı başarmıştır. Peki, Xiaomi TV neden bu kadar çok tutuluyor? Gelin birlikte inceleyelim.

Öncelikle akıllı telefonları ile tanınan Xiaomi, 11 Kasım 2019 yılında yalnızca 10 dakika 36 saniye içerisinde 200 binden fazla televizyon satışı yapmıştı. Bu başarıdan dolayı gurur duyan markanın genel müdürü, Lİ Xiaoshuang, sosyal medya üzerinden bir mesaj paylaşmıştı.

Çin’de Sosyal Medya platformu olarak adlandırılan Weibo üzerinden hislerini paylaşan Xiaoshuang, Xiaomi TV markasının kendi ana vatanında birinci sırada olduğunu ifade etti. Dünyanın en büyük televizyon pazarı şuanda Xiaomi’nin kontrolündedir. Dedi.

2013 yılının mayıs ayında kurulan Xiaomi Markası , internet tabanlı TV endüstrisinin lideri olmayı başarmıştır. Asıl amaçlarının yüksek kaliteli ürünleri yaygınlaştırmak olduğunu açıklayan Çinli ekip, telefon satışlarında televizyon satışları için başarılı olmadığını belirtmiştir.

Xiaomi TV Uygun Fiyatla Satışa Sunuluyor!

Uygun fiyat ve yüksek kalite stratejisiyle yola koyulan Xiaomi, diğer ülkelerinde desteğini almayı başarmıştır. Açıklanan verilere göre bu yılın temmuz ayında Çin de en çok televizyon satan markalar listesine girmeyi başaran Xiaomi’nin açıklanan verilere göre karnesi gayet iyi durumda.

Xiaomi, AVC China isimli bir şirketin aktardığı verilere göre bu yıl içinde toplamda 4 Milyondan fazla televizyon sevkiyatı gerçekleştirildi. İnternet üzerinden de TV satışı yapan Xiaomi TV’nin yıl sonunda satış adedi 10 Milyonu geçebilir. Xiaomi nin bu denli rağbet görmesinin nedeni konusunda herhangi bir açıklama gelmese de muhtemelen fiyatlardan ötürü bu denli tutulduğunu söyleyebiliriz.

Şuan aralık ayının satış planını hesaba katmayan başarılı şirketin bu başarısı kesinlikle tesadüf değildir.Zira açıklanan istatistikler, Xiaomi’nin hem televizyon hem de telefon alanında başarılı olduğunu gösteriyor. Peki, siz Xiaomi televizyonları hakkında neler düşünüyorsunuz.

Düşüncelerinizi bize aşağıda bulunan yorum kısmından belirtebilirsiniz. Eğer sizin de Xiaomi konusunda eklemek istedikleriniz var ise bize belirtin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Teknoloji Alanında Gelişmiş Ülkeler