Otomobil

Yeni BMW M5 Özellikleri ve Fiyatı

BMW firması geçtiğimiz günlerde yeni BMW M5 tanıtımı gerçekleştirdi. Kullanıcılar tarafından takdir toplayan bu araç pek çok özelliği ile dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Yenilenmiş tasarımı ve güçlü motor seçenekleri üzerinden tanıtılan 2021 BMW M5 modeli, yakın zaman içerisinde Türkiye’de de satışa sunulacak.

Peki, uzun zamandır merak konusu olan bu yeni aracın kullanıcılara sunacağı özellikler neler? Merakla beklenen sorunun yanıtına birlikte bakalım.

BMW M5 Tasarımı

Yeni aracın önceki serilerine nazaran daha güncel biçimde kullanıcıların karşısına çıkıyor. Kendine özgün parlak siyah kaplamalı ızgaralar vasıtasıyla oldukça şirin görünüm kazanan araç, yeni tasarlanan ön tamponuyla da güçlü yapıya sahip görünüyor.

3 boyutlu görünümü olan stoplarla ve L şeklinde olan LED ön farlarla birlikte sunulan aracın arkasında difüzör seçeneği yer alıyor. BMW M5 modelin jantlarını gözden geçirdiğimizde, standart 19 İnç boyutu görüyoruz. Aracın iç kısmında ise ilgi çeken ilk şey 12.3 İn. Boyutunda iDrive multimedya sistemidir.

Android Auto ve Apple Car Play özellikleri bulunan multimedya ekranı, kullanıcılara özel asistan desteği sağlıyor. Otomobilin döşemelerine baktığımızd vakit, Merino deri olduğunu görebiliriz. Ayrıca çevre ve tavan döşemeleri ise Alacantra şeklinde seçilmiş.

Tüm bunlara ek olarak iç ortam aydınlatma, ince görünümde spoiler, dört bölgeli iklim kontrolü, uzaktan çalıştırma uygulaması bulunuyor. Elbette geri dönüş kamerası ve kablosuz şarj gibi özellikler de unutulmamış. Son olarak aracın Wi-Fi bağlantı noktası da bulunan en önemli özelliklerdendir.

BMW M5 Motor Özellikleri

Tanıtımı gerçekleşen yeni BMW M5 özellikleri ile herkesin dikkatini çekmeyi başarıyor. Araç 4.4 litre gücünde V8 çift turboşarjlı motor ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Tam tamına 750 Nm tork üreten bu araç 600 beygir güç üretebiliyor ve su soğutmalı motoru ile dikkat çekmeyi başarıyor.

Standart modeli dışında Competition paketi de bulunan araçta, 617 beygir gücüne yer veriliyor. Araç 0’dan 100 km/h için sadece 3.4 saniye harcıyor. Fakat competition paketi sayesinde 3.1 saniyeye kadar düşebiliyor. Aracın maksimum hızı 250 km/h olarak belirlenmesinin yanı sıra M Driver paketinde 305 km/h olarak belirlenmiştir.

BMW M5 Fiyatı

Tanıtımı yapılan yeni BMW M5 fiyatı ile dikkat çekiyor. Aracın standart fiyatı 120.900 Euro, Competition M5 serisi için 129.900 Euro olarak açıklandı. Aracın Ağustos ayı içerisinde Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.