Teknoloji

Youtube Abone Kullanıcı Sayılarını Gizleme Adımları Nasıl Yapılır?

Dünya dijitalleşme yolunda büyük bir hızla ilerlemektedir.  Bu dijitalleşme yollarından bir tanesi de Youtube kanalıdır. Özellikle Youtube dünyasında birçok insan kendi kanalını açıp yayın yapmaktadır.  Her geçen gün insanların Youtube’da kanal açma sayısı artmaktadır.  Öte yandan birçok Youtube kanal sahibi de abone sayılarını göstermemek yani  gizlemek istemektedir.  Peki, Youtube abone sayısı nasıl gizlenir?   Bunu sizin için araştırıp istifadenize sunduk.  İsterseniz gelin birlikte göz atalım.

 Youtube Abone Sayısını Gösterme

Yeni açılan tüm Youtube kanal sahibi abone kullanıcı sayısı ekranın altında gösterilmektedir.  Kanal açan her kullanıcı herhangi bir ayar değişikliği ne gitmediği sürece sahip olduğu tüm abone sayısı otomatik olarak gösterilmektedir.

Youtube Abone Sayısını Gizleme Nasıl Yapılır?

Youtube abone sayısını gizlemek isteyen kanal sahipleri hatırı sayılı oranda fazladır.  Birçok Youtube kanal sahibi abone sayısını gizlemek için kullanılan adımları veya nasıl yapılacağını bilmemektedir. İşte youtube kanalına abone olan kullanıcıların sayısını gizleme adımları;

İlk olarak sağ üst köşede bulunan Youtube simgesine tıklıyoruz.  Aşağı doğru açılan pencereden Youtube stüdyoya giriyoruz.  Daha sonraki adımda sol tarafta bulunan ayarlar simgesine tıklıyoruz.  Karşımıza gelen pencerede sol tarafta bulunan kanal sekmesine tıklayıp gelişmiş ayarları seçiyoruz. Aşağıda bulunan “Kanalıma abone olan kullanıcıların sayısını göster” butonunda bulunan tiki kaldırıyoruz. Ve böylece artık kanala abone olan tüm kullanıcıların sayıları görünmeyecektir.

Youtube ile ilgili yeni gelişmeler olduğu yeni özellikler ortaya çıktığı takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizi takipte kalarak öğrenebilirsiniz.