Teknoloji

Youtube Kullanımını Azaltmanın Püf Noktaları

Youtube kullanımını azaltmanın püf noktaları ile kısa sürede bir bağımlılıktan kurtularak kendinize vakit ayırabilirsiniz. Peki youtube kullanımını azaltmanın avantajları nelerdir? Kendinizle ilgilenmek ve boş vaktinizde hobi alanlarınıza yönelmek için zamanınızı verimli kullanmalısınız. Sosyalleştikçe aslında normal hayatın videolarda göründüğünden çok daha farlı olduğunu anlayacaksınız.

Arka Planda Kronometre Çalıştırın

Arka planda kronometre çalıştırdıktan sonra youtube uygulamasına giriş yapın. Örneğin kendiniz için belirlediğiniz süre yarım saat olsun. Yarım saat boyunca telefonu elinizden bırakmadan istediğiniz içeriği, diziyi, filmi izleyiniz. Yarım saat sonra her ne sebep olursa olsun mutlaka telefonunuzu elinizden bırakın. Her gün bu zaman kısıtlamasını uygulamak belli bir süre sonra telefonu daha önce elinizden bırakmanızı sağlayacaktır.

Günde Sadece Bir Kez Youtube Kullanın

Günde sadece bir kez youtube kullanmak bağımlılığınızı azaltır. Asıl mı? Bu süre içerisinde ya gözünüz yorulacak ya da işiniz olduğu için uygulamadan çıkmak zorunda kalacaksınız ve tekrar giremeyeceğinizi bildiğiniz için bağımlılığınızda kurtulacaksınız. İnsan bazen yapmak istediği şeyleri kendini şartlandırmadan yapamaz. Siz de bu özelliğe sahipseniz günde sadece bir kez youtube kullanmayı deneyin.

 

Abone Olduğunuz Kanalları Düzenleyin

Abone olduğunuz kanalları düzenleyin. Her bir bildirimde uygulamayı açmak yerine gerçekten ihtiyacınız olduğu bir video içeriğini izleyin. Özellikle bu içeriklerin bilimden ve gelişiminizden yan olmasına özen gösterin. Mümkün olduğunda film ve dizi içeriğinden uzak durunuz.