İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Browser Chrome (Krom) çıkardı

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Her site için ayrı bir ramde yer kaplıyor. Sayfa hata verince işlemi sonlandır diyince sadece o sayfa gidiyor :) Karizma..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
yok yaw ne hızı aynı açılıyor herşey...ama tasarımı kötü olmuş yaw :( acemi webmasterlar çıkan tablo tasarımları gibi duruyor :) ama ileride hepsini kazıyacağına eminim ;)

Gur.Kem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İnternette google ile dolaşmadığımız kalmıştı :D Mozilladan vazgeçmeyi düşünmüyorum ..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ama ileride hepsini kazıyacağına eminim ;)

Hiç sanmıyorum google sadece rakebeti kızıştırmak için bu piyasaya girdi google talk da msn ve yahoo msn için rakip dediler ama cok dandik ve kullanan olmadı ve gelişmesi durdu ve kaldı.

Bazı sektörlere sadece piyasayı yoklamak için giriyor bende yaptım bakın gibicesine

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bu google olmasa bu internet çekilmez.. :p

her gün bir macera her gün bir entrika..

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
mesaj yazarken yazım hatalarını kendisi denetliyor ingilizceye göre tabiki onunicin suan yazdığım mesaj baya hatalı :)

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
evet,bana world'u anımsattı :) çok tatlı ben beğendim.sade.daha test aşaması çok daha gelişecektir.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Hiç sanmıyorum google sadece rakebeti kızıştırmak için bu piyasaya girdi google talk da msn ve yahoo msn için rakip dediler ama cok dandik ve kullanan olmadı ve gelişmesi durdu ve kaldı.

Bazı sektörlere sadece piyasayı yoklamak için giriyor bende yaptım bakın gibicesine
Bence alt yapisini hazirlayip kenara cekiliyor. Uygun zamanda yeni degisikliklerle piyasaya cikacagindan eminim. Google gercekten cok akillica ilerliyor. Android ile mobil cihazlara daldi. Mobil aygitlar iyice yayiliyor andorid ile bunu kontrol altinda tutacaklar. Simdi bu krom ilede internet piyasasini iyice kendi tekellerine almayi hedefliyorlar. Hizmet veren tarafinda yeterince iyi istatistik tutuyorlar, simdi olaya birde client tarafindan bakabilecekler. Sonucta arama motorunu kullanmayan yok bundan faydalanip cok hizli sekilde kromunda kullanimini artiracaklardir.

Korkuyorum donumuzda bile bi gun google yazacak.

google-boxer.jpg

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Gtalk kesinlikle MSN den daha iyi, özellik bakımından değil elbet. Gerek sadelik, gerek hafiflik. Uzun süredir kullanıyorum, ancak diğer geliştiricilerin çoğu MSN de olduğundan dandik MSN kullanmak zorunda kalıyoruz.

Bu chrome zımbırtısı da iyi görünüyor, bildiğimiz dosya, düzen, görünüm menülerine sahip değil, ama biraz menülere alışmak yeterli.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
bende ilk mesajımı yazdım evet kelime denetleme olayı çok güzel olmuş artık yalnış Türkçe kullanmaya son :) yakın bir zamanda.

Bu chrome internet yokkkende siteleri açıyomu :)

Çalışma sistmemini firefox tan almışlar firefoxun çalıştıramadığı bütün javascriptleri buda çalıştıramıyor.

frknc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hızı iyi ama rss yok
istatistikleri görme için:
sayfa işareti->geliştirici->görev yöneticisi->Meraklısı için istatistikler(G. yöneticisinin altında yazıyor)
2.yol:
adres çubuğuna "about:memory" yazın

hypsibremetes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende ilk mesajımı yazdım evet kelime denetleme olayı çok güzel olmuş artık yalnış Türkçe kullanmaya son :) yakın bir zamanda.

Bu chrome internet yokkkende siteleri açıyomu :)

Çalışma sistmemini firefox tan almışlar firefoxun çalıştıramadığı bütün javascriptleri buda çalıştıramıyor.

biraz baktım ama pek sevmedim. alışmak gerekiyor belkide

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sayfa bulunamayınca Google'daki son yüklenen sayfalara göre açmaya çalışıyor (cache) Belki işe yarayabilir..

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bir de işletim sistemi çıkarsa... :)

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google toolbar imkanı yok
ttnetmuzik te indir ve dinle linkleri çalışmıyor
sayfalarda mouse un tekerlek tuşu çalışmıyor
vs. vs.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Dün akşam bir Google yetkisi ile Chrome için yapılan röportajı dinledim. Google yetkilisine "IE ve FF varken (diğerlerini saymadılar bile) neden Chrome u piyasaya sürdünüz" diye sordu. Google yetkilisi: "Piyasada yeni bir tarayıcı için pazar payı var" dedi, ancak Chrome un asıl amacı IE veya FF ile hali hazırda yapılamayan daha zengin içeriğin Chrome ile sunulacağını söyledi. Buna örnek olarak Google ın internet ortamında çalışan uygulamalarından bahsetti google maps yada google documents gibi... Chrome bu uygulamaları tam verimli olarak kullanıcıların kullanımına sunma imkanı sağlayacakmış. Buradan anlıyorum ki Chrome standartların dışında birtakım kabiliyetlere de sahip olacak, Javascript ile Flash arasında yeni görsel bir altyapı sunacaklarını tahmin ediyorum. Kullanıcılar tarayıcılarını daha görsel ve daha kabiliyetli kullanabilecekler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5