İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Talk gümbür gümbür geliyor !

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Google’ın anında mesajlaşma yazılımı “Google Talk”, pazarın lideri MSN Messenger’in tahtını sarsıyor.

Google bugün 12 farklı dil desteği ile birlikte Google Talk Türkçe’yi kullanıcıların beğenisine sunuyor. Anında mesajlaşma ve sesli iletişim kurma yazılımı olarak tanımlanabilecek Google Talk, bugünden itibaren kullanıcılar tarafından istedikleri dilde bilgisayarlarına indirilebilecek.

Google Talk sayesinde:
Sıradan bir mikrofon ve kulaklık ile üstün ses kalitesiyle iletişim kurmak
Sade ve anlaşılabilir kullanıcı arayüzü ile istenmeyen pop-up reklamlardan kurtulmak
Paylaştırılan Gmail kontakt listesiyle farklı liste arayışına girmeden sohbet başlatmak mümkün olacak

Gmail kullanıcıları www.google.com/talk adresinden yeni Google Talk yazılımını indirebilecek. Yazılımı bilgisayara indirdikten sonra arayüzden “ ekle” seçeneğine tıklayarak dostlarınızı sohbete çağırabilirsiniz. Sizden çağrı alanlar aynı zamanda ücretsiz bir Gmail hesabı daveti alacaklar. Eğer henüz bir Gmail hesabı yoksa bu davetiyeyi kullanabilecekler.

Daha önce hayata geçirdiğimiz Gmail, resim arama, dizin ve Toolbar 3.0 gibi Google Talk da Türkçe olarak kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Google Talk içine eklenen bu özellikler, Gmail kullanıcılarının tamamını bu ağa dahil edecektir. Hayata geçirilen bu ağ sayesinde gerek Gmail kullanıcıları, gerekse Google Talk uyumlu anında mesajlaşma yazılımlarını kullanan kişiler; kendi aralarında sohbet edebileceklerdir.

Gmail ya da Google Talk ile yapılan sohbetlerin kayıtları, aynı e-posta mesajları gibi kaydedilebilir, kendi içinde arama yapılabilir ve kolayca ulaşılabilir bir halde tutulmaktadır. Kullanıcılar arzu ettikleri takdirde sohbet kayıtlarını Gmail hesaplarına kaydedebilir. Eğer Google’ın gizlilik ilkelerine rağmen kayıt tutmayı istemezlerse sohbet yapan taraflardan biri istese bile bunu engellemek de mümkündür.

Google Talk’ı kullanabilmek için bir Gmail kullanıcı adı ve şifresine sahip olmak gerekiyor. Gmail’e üye olmak için ya bir Gmail kullanıcısından davetiye almanız ya da cep telefonu kullanarak bir Gmail hesabı açmanız mümkün. Cep telefonu ile hesap açmak için kullanıcı http://gmail.com adresini ziyaret ederek mobil telefon numarasını sisteme giriyor ve sistem o numaraya SMS ile bir davet kodu gönderiyor. Bu kod sayesinde kullanıcı hem Gmail’e hem Google Talk’a üye olabiliyor ve arkadaşlarına ve aile üyelerine davet göndererek e-posta, anında mesajlaşma sistemi

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ses kalitesi mükemmel. Biz onu kullanıyoruz sesli konuşma için.

Ayrıca bütün dillere çevirebilirler, birkaç button ve linkten başka birşey yok :p

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ben denemedim ama denemeyi düşünüyorum beta dan cıkmasını bekliyrodum

B

bedafocb

Misafir
MSN den tamamen kurtulmak lazım ama herkesin Gmail'e geçmesi zaman alcak gib...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
evet yaa bi sürü insan msn de...bunun için zaman ihtiyaç var sanırım...ama google da hiç bi reklam yapmıyorki kardeşim

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nasıl bir zamanların Instant Mesengeri ICQ'idiyse de gelecekte GoogleTalk MSN'nin yerini alacak. Microsoft'un çifte standart uygulaması ve ayrıcalıklı mail hesabı dağıtması zaten insanı çileden çıkayor.

Örneğin Amerikada yaşanalar 250MB mail hesabı kullanabiliyorken bu Avrupa'da yaşayanlar için sadece 2MB.

Amerika'da yaşayanalr için ayrıca 2GB LiveMail hesabı alabiliyorken Avrupa'da yaşayanlar bu mail hesabına şimdilik sahip olamıyor.

Oysa Google müşterilerine çifte standart uygulamıyor.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
alternatiflerin olması bana göre iyidir. SAdece msn sahipken piyasaya zordu. Sadece google olursa yine zor olur.Keşke 1-2 firma daha bunu geliştirse.Yahoo messengerini filan geliştirse..

GeneraL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
msn ile yarışması baya zor ha şöyle yapar google adsens firefox tarzı webmasterlar için bi secenek daha sunar 25 CENT den felan hesap actırır veya dowload ettirir o zaman TR de capı genişler ama bu koşullarda MSN ile yarışamaz

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hatırlıyorum Altavista arama motoru çok popülerdi ve ben o aralar google arama motorunu kullanıyordum. Arama hızından bahsederken bunun asla tutmayacağını söyleyenler vardı. Şimdi google arama motoru dünayanın en hızlı arama motoru haline geldi.

Google arama moturunu google yapan öyle sanıyorumki OpenSource yazılımlarının artması ve google'ın altyapısı.

Gelecekte ne olur asla bilinmez ama benim tahmin ettiğim google yapamazsa bile bir başkasına yaptırır ve en iyisini yaptırır.

Gün gelir MSN'nin yerinde yeller eser ve herkes GoogleTalk kullanıyor olur. Benim fikrimi merak edenler için yazıyorum; bir gün gelecek MSN'de bitecek.

GeneraL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
zaten bu koşullara göre dedim cok guzel bi Program yazarsa neden gecmesin ben şahsen MSN den Daha Cok Seviorum nede olsa google ürünü :) google ne kadar buyurse bizde o kadar cok para kazanırız

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
msn bir anda geçmek tabiki zor ama bence eger belli zamandan sonra google talk yayılır diyorum bir kişinin kullanması 10 arkadşaına sölemsi demek bu böle böle gider google talk da kullanan dicek aa bak bu yenei daha güzel send ekullan vs.. dicek

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Permission' Alıntı:
msn bir anda geçmek tabiki zor ama bence eger belli zamandan sonra google talk yayılır diyorum bir kişinin kullanması 10 arkadşaına sölemsi demek bu böle böle gider google talk da kullanan dicek aa bak bu yenei daha güzel send ekullan vs.. dicek
MSN lerin çoğu hotmaile bağlı. Mail forward yapamıyoruz kimseye. Benim 250 var ama kime mail göndersem geri geliyor. Bu neden bile çökertir msn i..

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence GMail'in en büyük artısı gelişmiş POP3 desteği ve entegre GoogleTalk Instant Messengeri.

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şu anda ne kadar kişinin msn kullandığını bilmiyorum ama sayının çok fazla olduğu aşikar. İnsanlar birden bire alışkanlıklarına son veremezler. Google talk kullanmadım ve hiç denemedim ama yazılardan anladığım kadarıyla sesli konuşmada etkili ve kullanım açısından gayet kolay ve basit olduğunu anlıyorum. Bence msn kullananların tercihini google talktan yana kullanması için yeterli sebeb değil. Belki ben sen o, msn'i sadece haberleşme için kullanıyoruz ama direkt haberleşme için kullanmayanlarda (eğlence) var. Dediğim gibi google talk kullanmadım arayüzünü vs. bilmiyorum ama örn. msn deki basit özellikleri sıralarsak "kişi kartı, animasyonlu göz kırpmalar, hangi şarkıyı dinliyor özelliği, oyun oynama vs.. gibi" bunlar google talkta varmı bilmiyorum ama yoksa bence büyük bir eksiklik. Belki bu yazdıklarım sizin için önemli olmayabilir bu özellikler benim içinde değerli değil ancak çoğu kişi için değerli olduğunu ve ilgi çekici olduğunu düşünüyorum. Eğer bu özellikleri google kendi programı olan talk'a o bildiğimiz sadeliği ve kullanışlılığıyla birlikte monte edebilirse ve güzel bir tanıtımla bunu internet kullanıcılarına sunabilirse neden olmasın?

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
türk kızlar gtalka geçerse ertesi gün tüm türkiye gtalka geçer zaten...

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
video eksik gmailde.

bir de offline mesaj gönderme eksik. (msn 8.0 da var)

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
- eskiden msn'mi vardi, icq'lü günleri özledim. hala kullanıyorum o ayrı ama türklerle değil :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5