İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Her kullanıcının kendi Adsense reklamını gösteren forum

webhasan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Forum üzerinde biraz değişiklik yaptım. Herkes kendi adsense numarasını girebiliyor. Eğer girmişse o kullanıcının açtığı konularda onun kendi adsense reklamı gösteriliyor.

Bu kurallara aykırımıdır, yabancı sitelerde gördüm buna benzer şeyler sorun olacağını sanmıyorum. Sonuçta bir sayfada sadece 1 reklam çıkıyor bu yüzden kimin reklamı olduğu bir sorun çıkarmaz diye düşünüyorum.

Bu sayede herkes daha güzel içerikli konular açabilir diye düşünüyorum. Her açılan konu o kullanıcının kendi sitesi gibi ona para kazandırabiliyor.

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gerçekten çok ilginç ve paylaşımı artıracak mükemmel bir yol...yasakta değilse valla çok iyi düşünülmüş bir uygulama...

E

echo

Misafir
forumtr dede vardı aynısı bakalım bakalım nolucak ben şimdi üye oluyorum umarım toplu banlar yaşanmaz

webhasan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
echo' Alıntı:
forumtr dede vardı aynısı bakalım bakalım nolucak ben şimdi üye oluyorum umarım toplu banlar yaşanmaz
1) Site kötü içerikli değil
2) Sayfada birden fazla kişinin reklamı çıkmıyor.
3) Yabancı forumlarda uygulandı.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı site üzerinde 100 lerce farklı hesaba ait reklam çıkacak. hmm..

Öncelikle siten banlanır, Artık şanssız olanlarında hesapları. Çok yanlış bir uygulama..

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trextra' Alıntı:
Aynı site üzerinde 100 lerce farklı hesaba ait reklam çıkacak. hmm..

Öncelikle siten banlanır, Artık şanssız olanlarında hesapları. Çok yanlış bir uygulama..

Sitenin banlanması için hiç bir sebep yok bu şartlar altında. TOS size yol gösterecektir yeterki okuyun, 8 ayı aşkın bir süredir aynı mantık ile çalışan alexa'da ilk 8 binin içinde olan bir site biliyorum (İngilizce)

Sitenin banlanma sebebini de yazarsan daha açıklayıcı olursun! Lütfen, "hmm bir düşeneyim, evet evet banlanır" şeklinde mesajlar yazmak yerine açıklayarak, geçerli sebepleri yazın.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
o addonun yapımcısının mesajını okumuştum ilk yazdığında. aldığı cevap ilginçti: "sitenizin herhangi bir sayfasında birden fazla adsense hesabı aynı anda gösterilmedikçe sorun olmayacaktır. yalnız kullanıcıların kendi reklamlarına tıklaması engellenebilmeli. "

zaten o addon ile kişi kendi reklamlarını göreniyor böylece geçersiz tıklamalarında önüne geçiliyor. webmaster-talk.com da aynı sistemi kullanmaya başladı bu sene.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kötü örnek, örnek değildir. Yabancı sitelere yaptırımların bize göre çok yumuşak olduğunu biliyoruz zaten. Hatta bir yaptırım bile varmı yokmu bilinmez. marez sitelerinde bile reklama izin veriliyor. Bize gelince sohbet siteleri atılıyor..

Tos u okadar iyi bilmeye gerek yok. 1 sitede 1 adsense hesabı yayınlanabilir. Banlanmak için bu sebep yeterli gelmiyorsa, Türkiye den olduğunuzu hatırlatayım. O da yeterli gelmiyorsa, [email protected]

webhasan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet TOS'a göre sorun gözükmüyor teşekkürler. Ben yinede Adsense'e bir mail attım durumdan haberdar etmek için. Eğer bir sorun oluşabileceklerse söylerler en azından...

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trextra' Alıntı:
Kötü örnek, örnek değildir. Yabancı sitelere yaptırımların bize göre çok yumuşak olduğunu biliyoruz zaten. Hatta bir yaptırım bile varmı yokmu bilinmez. marez sitelerinde bile reklama izin veriliyor. Bize gelince sohbet siteleri atılıyor..

Tos u okadar iyi bilmeye gerek yok. 1 sitede 1 adsense hesabı yayınlanabilir. Banlanmak için bu sebep yeterli gelmiyorsa, Türkiye den olduğunuzu hatırlatayım. O da yeterli gelmiyorsa, [email protected]

Sayfada sadece başlık açanın adsense kodu olacak, yani birden fazla adsense hesabı bir sayfada gözükmüyor.

Nyese, zaten a.rkadaş mail atmış cevabı burada da verir. Doğrusunun hep beraber görürüz.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayfa değil site diyorum. Her site için 1 hesap zorunluluğu var. Doğrusunu öğrenmek için tabiki mail atmak en iyisi.

E

echo

Misafir
forumtr premium üyeydi google ile anlaşmıştık demişlerdi.

senin habersiz yapman yanlış olabilir

webhasan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sorun yok

Adsense'ten mail geldi. Sistem sorunsuz. Sadece herzamanki gibi yanlış tıklamalara müsade etmeyin diyor...

Adsense-TR'den bakalım ne diyecekler...

--------------------------------------

Thank you for your email.

Any AdSense publisher may rotate his or her ad code with another
publisher's code as long as both publishers have approved AdSense
accounts. Please be aware that the revenue generated from these ads will
be directly tied to the specific account indicated in the ad code.

I also recommend that you read through the AdSense Terms and Conditions at
https://www.google.com/adsense/terms to ensure that your implementation
does not generate invalid impressions or clicks and is not in violation of
any of our policies.

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
echo' Alıntı:
forumtr premium üyeydi google ile anlaşmıştık demişlerdi.
forumtr ne zaman premium uye idi zaten forumtr googledan banli idi herhalde
domain degistirdiler yeniden google reklamini yayinladilar
saniyorum yeniden banlandi adsense yerine gitti gidiyor reklamini koydular

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5