İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mobil ödeme yaygınlaşıyor

Max27

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu yıl dünyada mobil ödeme seçeneğini kullanan kişilerin 141 milyondan fazla olacağı tahmin ediliyor.

Gartner’ın raporuna göre bu kullanıcı sayısı çok gibi gözükse de beklenenden daha az. Ancak 2010 yılında 102 milyon olan olan sayı %38 artarak 141,1 ulaşacak.

Gartner göre şirketler yakın alan iletişime (NFC) ilgi duyuyorlar ancak önemli olan şey kullanıcıların mobil ödeme alışkanlığı kazanmasıdır. Yani kredi kartı ve nakit ödeme alışkanlıklarının değişmesi gerek.

Ayrıca raporda SMS (Short Message Service), USSD (Unstructured Supplementary Services Data) ile beraber WAP (Wireless Application Protocol) mobil ödemenin gelişmesindeki en önemli faktörler arasındadır. Batı Avrupa’da tom mobil ödemelerinin %70, Kuzey Amerika’da ise %90′ını WAP kapsamaktadır.

Kaynak: http://www.9qr.net/mobil-odeme-yayginlasiyor

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
Ben firmaların yerinde olsam kontörü paraya çevirmeye yarayan birşey yapardım.Geçen gün turkcell e gidip konuştum sordum.Öneriler istedim.Ancak çevreye ... Oda giderse ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5