İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PHPNUKE kurmak istiom ama nasıl?

P

PeNTaGRaM

Misafir
selam arkadaşlar..foruma yeni üye oldum ve umarım burada yardım bulurum...

phpnuke yi download ettim ama nasıl kurucaamı bilemiom bana yardımcı olursanız sevinirimm

P

PeNTaGRaM

Misafir
lycos a kurmayı düşünüom.mysql falan herşey var çünkü onda

S

Supertürknet.Com

Misafir
sadece mysql yetmiyor..php de desteklemesi lazim.
arkadas "nuke" yi kurmak burada anlatilacak kadar basit degil
istersen E-Mail le genis aciklamasini yollayabilirim

Yanlis anlama, gercekten biraz uzun sürer buradan anlatmaya kalkarsak.

P

PeNTaGRaM

Misafir
Supertürknet.Com' Alıntı:
sadece mysql yetmiyor..php de desteklemesi lazim.
arkadas "nuke" yi kurmak burada anlatilacak kadar basit degil
istersen E-Mail le genis aciklamasini yollayabilirim

Yanlis anlama, gercekten biraz uzun sürer buradan anlatmaya kalkarsak.

[email protected]

yardımın için teşekkürler maile atarsan çok sevinirim

K

kaya_usa

Misafir
Selamlar

Hostinginiz php ve mysql e destek verse bile php-nuke cesitli sebeplerle duzgun calismayabilir. Simdi bu sozum umutsuzluk yaratmasin. Calisip calismadigini anlamanin en guzel yolu denemektir.

Ilk once phpMyAdmin ile veritabanina baglanin. Php Nuke un icerisinde gelen SQL dizini altindaki .sql uzantili dosyayi ya copy paste ile ya da browse butonuna tiklayip server a 'dump' edin.

Bundan sonra 2. asama config. php dosyasini editlemektir. Burada server ismi adresi database ismi user ve password u gibi bilgileri duzgunce girin.

Sonra index.php yi cagirarak deneyin.

Bir takim sorunlar cikarsa bunlari tarif edin yardimci olalim.

P

PeNTaGRaM

Misafir
bişi sorucam bu phpmyadmin denilen olay nedir?nerden bulabilirim?

bide o 2. editlediimiz dosyaya ne yazıcaz?mesela database name falan mı deişio?phpBB deki gibiyse sorun yok ya ama diilse lütfen biraz daa açıklayın

K

kaya_usa

Misafir
Sourceforge.net adresinden indirebilirsiniz.

Hep php paket programinda oldugu gibi server ve database ile ilgili bilgileri girmeniz gerekir. Phpnuke da config.php dosyasini notepad ile acip giriniz.

P

PeNTaGRaM

Misafir
phpmyadmin ne yaw?nerden bulurum program falan mı?ftp programı gibi bişi mi yoksa?

abi biras daa açıkla lütfen yaa

P

PeNTaGRaM

Misafir
phpmyadmin ne yaw?nerden bulurum program falan mı?ftp programı gibi bişi mi yoksa?

abi biras daa açıkla lütfen yaa

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5