İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Toshiba Hiç Bir Ağı Görmüyor ...

BlackFeel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
S.a Toshiba Laptopumuz var ama hiç bir ağı gormuyor . Bir ortama Gırıyoruz herkesın laptopu ağı buluyor ancak bizim ki yurdun kantınınde bulmuyor. Baska yerde buLuyor ancak burada bulmuyor . Yardımcı olabilirmisiniz?

Toshiba Marka
Atheros wireless lan var... yardımcı olursanız teşekkürler..

T

trgy

Misafir
şimdi laptop hiçbir ağı görmüyor diyorsunuz ama bir başka cümlenizde buluyor diyorsunuz? Sorun ne daha net yazar mısınız? Bir de herhangi bir program falan mı kullanıyorsunuz?

BlackFeel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yurdun internet odasında herkesin baglandıgı aga baglanamıyorum bazen pc agı buluyor bazense hiç görmüyor ama evde kullandıgım zaman böyle bir sorun olmuyor!!! configfree yüklüydü sildim yine aynı ag bulmuyor

T

trgy

Misafir
donanımsal sorunun yoksa büyük ihtimal sürücü de sorun vardır. sürücünü güncelleştirmeyi dener msiin?

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Atheroslar biraz öyle, birde ethernet kartını açıp wireless anten bağlantılarını kontrol edin yada ettirin kasanın içerisinde bir anten var daha açık olacak olursak bununda kalitesi çekim kuvvetini belirleyen bir etken.

BlackFeel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sürücü güncellemeye baktık ancak windows sürücü güncel diyor. Hala sorun yaşıyoruz.. Laptop işine geldiğinde buluyor işine gelmediğinde bulmuyor

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Böyle birşey olmaz, donanım problemi yoksa sürücü güncelse demekki civarda yeterince güçlü sinyal alamıyor demektir. Örneğin modemin yakınlarına gittiğinizde bağlanıyorsa donanımla ilgili bir sıkıntı olabilir üstteki mesajda belirttiğim tarzda.

BlackFeel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Evet yakınlarına Gidince buluyor. Mesela wireless olan bir eve gitttiğimizde buluyor. Ama işde burada uzak kaldıgından mı bulmuyor bılmıyoruz. Buna Format atmanın bir çaresi olur mu ? ?

T

trgy

Misafir
Çare olmaz modemin çekim gücü ile alakalı bir durum diye tahmin ediyorum. Görüyor ama bağlanacak kadar gücü bulamıyor olabilir uzaktayken.

Hugo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Format bir çözüm olmaz. Tam olarak bilmiyorum ama sanırım bu gücü arttırıcı bazı aparatlar var bir araştırınız.

Eltun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Modemin yanına gittiğinizde çekiyorsa arkadaşların dediği gibi çekimdendir.

Ama bazen yanında olduğunuzda bile görmüyorsa çalışma gruplarınızı konrol etmenizi tavsiye ederiz veyahut o ağdaki başka bir bilgisayarın adını yada loca ip adresiniz biliyorsanız başlat-çalıştır- \\ipadresi yazıp enterlamayı deneyin..

Scap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Diğer bilgisayarlara göre az çekiyorsa bu donanım ile alakalı. Notebook içindeki radyo kartını değiştirebilirsin. Veya piyasadan harici usb wireless alıcı anten alabilirsin. Ozman çekmediğin yayın kalmaz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5