İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows Sunucularda DNS sorunu

SLaYeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Windows 2000 ve 2003 sunucularda son günlerde yaygınlaşmaya başlayan, Microsoft DNS Sunucu hatalarının sebebi Microsoft DNS sunucusunda meydana gelen ve henüz Microsoft tarafından tespit edilemeyen bir açıktan kaynaklandığı güvenlik portallarında duyurulmuştur. Dünya\'da şuan 22 milyon Windows sunucu bu problemden etkilenmektedir.Kayıt dosyası ile söz konusu açığı geçici olarak devre dışı bırakabildik. Konuyla ilgili Windows sunuculara sahip kişilerin aşağıdaki adımları uygularak bu açıktan korunması mümkün olacaktır.

Adım 1: http://intertek.tbt.com.tr/dnsfix.zip dosyasını sunucunuza indiriniz ve dnsfix.reg dosyasını zip içerisinden çıkarınız.
Adım 2: dnsfix.reg dosyasına çift tıklayarak bu dosyadaki ayarların kayıt defterine girmesini sağlayınız.
Adım 3: Start->Run->cmd çalıştırınız.
Adım 4: cmd konsolunda net stop DNS komutu ile DNS sunucuyu stop edip tekrar cmd konsolunda net start DNS komutu ile Microsoft DNS sunucuyu yeniden başlatınız.

Bilginize.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5