İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

01 Haziran ve 02 Haziran Google problemi ?

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Artık dns değiştirmeye gerek kalmamış :)
Ben uyguladım youtube.com ada giriyor

Öncelikle Türk Telekom DNS'leri haricinde başka bir DNS (Open DNS ya da Google DNS gibi) kullanmanız gerekiyor. Bilgisayarınızın Run (Çalıştır) komutuna CMD yazdığınızda karşınıza gelen ekrana, (Tırnak işaretleri olmadan) "Ping google.com" yazın ve "Enter"a basın. Google hizmetlerinde sorun yaşayan kullanıcılar, ekrana gelen IP adreslerini (Örn: 74.125.43.103), Windows'un içindeki hosts dosyasına eklemeli.
Bunun için Windows klasörü altında sırasıyla şu klasörlere ulaşmanız gerekiyor: "Windows\System32\Drivers\ETC\". Bu konumda yer alan hosts dosyasını Notepad ile açıp, sayfanın altına örnek olarak şu satırları girdiğinizde:
74.125.43.103 youtube.com
74.125.43.103 www.youtube.com
74.125.43.103 docs.google.com
Bu sayede belirttiğiniz adreslere erişebilir durumda oluyorsunuz. Bağlanamadığınız her Google hizmeti için aynı işlemi yapabilirsiniz. Önce IP adresi, ardından da "http" olmadan site link'ini yazdığınızda, bahsi geçen siteye ulaşabiliyorsunuz.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
3 Haziran ve problem hala devam ediyor!
Bir bilişim yetkilisi de çıkıp (BTK, Telekom, cart curt); sebep şu demiyor.
Çok keyfi bir durum.
Ben böyle yöneticilerin ....! [işine son vereyim]

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Translator halen çalışmıyor ... (Sitelerinizde varsa KALDIRINIZ)
Chrome da bile eklenti varsa kaldırınız.. Çevirmiyor CPU yiyor ..
Arama önerileri çalışmıyor ...

Garip şeyler oluyor ama hayırlısı inşaAllah ....

superweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Ne yapmaya çalışıyorlar. Uğraşacak birşey bulamıyorlar herhalde. Youtube'u IP bazında yasaklamaya çalışmak resmen delilik. Google'ın server,DNS ağını hiç mi incelememişler! Youtube'u kapatacağım diye arada Google servislerini engelliyorlar ve duruma bakılırsa geri gelmemek üzere engelleyecekler. Hemen hemen bütün müşterilerim şikayetçi. Üstüne birde gmail servisini de tıkarlarsa tam .... çıkacak. Yakında yiyecek ekmek bulamayacağız.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
video.google de çalışmıyor felç durum umarım kısa sürede düzelir.

X

Xman

Misafir
Google'dan video çekenlerin vay haline, ziyaretçi siteye gelecek video çalışmıyor, hiç hoş olmaz..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5